İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7575
  • 5.5979
  • 197.72
  • 103.327
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Erdoğan'dan düşmanları çatlatacak açıklama: ATAK beğeniliyor sırada denizaltı var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya’da soruları yanıtladı. ATAK helikopterlerinden son derece memnun olduklarını ve bu üretimin devam edeceğini belirten Erdoğan, sırada denizaltı olduğunu belirtti

x

AKŞAM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Üretilen ATAK helikopterlerinden son derece memnun olduklarını ve bu üretimin devam edeceğini belirterek, Cumhurbaşkanlığı’na bağlanan Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın çalışmalarıyla ilgili de şunları söyledi: Son yaptığımız Savunma Sanayi İcra Komitesi, toplantısında 55 projenin değerlendirmesini yaptık. Denizaltı noktasında çok farklı bir çalışmamız var. Yapacağız. Çok daha iyi bir noktaya geleceğiz. Sadece olayı havada, karada bırakamayız. SİHA’larımız da oldukça kaliteli. Şimdi mühimmatını da kendimiz üretir hale geldik" dedi.

ALTAY TANKLARI YOLDA

"Fransa ziyaretinde de hatırlarsınız, EUROSAM konusunda bir anlaşma yapmıştık. Burada İtalyanlar ile de onu konuştuk. Onlar da EUROSAM’ı bir an önce hayata geçirme konumundalar. Bu gerçekleştiğinde, savunma füze sistemlerinde çok ciddi bir güce sahip olacağız. S400’lerle ilgili süreç de zaten başladı. 2020-21 yıllarına, hele hele 2023’e ulaştığımızda, inşallah kendi güvenliğini alabilen bir ülke haline gelmiş olacağız... Yeni gelişmeler ışığında Almanlarla da inşallah süratle yeni adım atacağız. Leopard tanklarının tamir ve bakımını kendi ülkemizde yapıyoruz. Bu arada Altay tankları da yolda. İhale süreci tamamlanmak üzere. Altay’ın üretiminin başlamasıyla, Leopard tanklarının tamir ve bakımlarıyla, çok güçlü bir kara harekatını takviye edebilecek konuma gelmiş olacağız."

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Manchester United´in yıldız futbolcusu Paul Pogba umreye gitti. Yıldız futbolcu Kabe´den çektiği bir

Paul Pogba Kabe´den milyonlara böyle seslendi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Herkes izliyor ama Star TV ise o diziye final yaptırıyor işte o yapım!

İlk Türk uçak gemisi için ilk adım

En Çok Okunanlar