• $ 6,0991
  • € 6,8345
  • 251.921
  • 84.596
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Batağa sürüklenen Air France'da istifa geldi

Fransa’nın ulusal hava yolu şirketi Air France İcra Kurulu Başkanı Jean-Marc Janaillac, şirket ile çalışanlar arasında anlaşma sağlanamaması sebebi ile istifa etti, şirket bu istifa kararını onayladı.

Fransa'da geçtiğimiz ay başlayan grevler, halen devam ediyor. Ekonominin her kesiminde gerçekleştirilen Macron karşıtı eylemler özellikle Air France'ı bataklığa sürükledi.

Grevler nedeniyle uçamayan ve ağır maddi zarara giren Air France'da İcra Kurulu Başkanı Jean-Marc Janaillac istifa etti.

Batağa sürüklenen Air France'da istifa geldi

ŞİRKET ONAYLADI

Fransa’nın ulusal hava yolu şirketi Air France İcra Kurulu Başkanı Jean-Marc Janaillac, şirket çalışanlarının bir süredir yürüttüğü grevler sonucunda, şirket ile çalışanlar arasında anlaşma sağlanamaması sebebi ile istifa edeceğini duyurmuştu. Janaillac'ın istifa kararı şirket yönetimi tarafından da onaylandı.

Air France-KLM’den yapılan açıklamada, ” 4 Mayıs 2018 tarihinde kamuya açıklanan taslak ücret anlaşmasına ilişkin Air France personel müzakerelerinin sonucunu takiben ve önceden de duyurulduğu üzere, Jean-Marc Janaillac bugün Air France-KLM ve Air France Yönetim Kurulları’na istifasını sunmuştur. Kurul bu istifayı onaylamıştır. Bu geçiş dönemi süresince:Anne-Marie Couderc icra görevi olmayan Air France-KLM Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacaktır” ifadeleri yer aldı.

GREVLER NEDENİYLE ZARAR ARTIYOR

Air France bu yılın ilk çeyreği için 269 milyon euro net zarar açıklarken grevlerin yıllık maliyetinin 300 milyon euroyu bulacağı tahmin ediliyor.

(Ensonhaber)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Ramazan ayında mide problemlerinin önüne nasıl geçilebilir? 
<br>
Gastrit ve reflüye karşı nasıl ö

Gastriti veya Reflüsü Olanlar Ramazanda Nelere Dikkat Etmeli?

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Ertuğrul Gazi gerçekte nasıl öldü? Ertuğrul Gazi Kimdir?

Filyos Liman Projesi'nin yüzde 80'i tamamlandı