HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3363
  • 6,0972
  • 209.534
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Akdeniz Üniversitesi yerli ödeme aracı TROY'a geçme kararı aldı

Akdeniz Üniversitesinin, Bankalararası Kart Merkezi AŞ (BKM) tarafından kurulan ve işletilen Türkiye'nin Ödeme Yöntemi'ne (TROY) geçme kararı aldığı bildirildi.

x

Akdeniz Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Serinoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Akdeniz Üniversitesinin her zaman eğitimde ve bilimde öncü olmak ilkesiyle hareket ettiğini belirtti.

Üniversitelerin eğitim öğretim ve bilim üretme misyonlarının yanı sıra milli bir duruş sergileme görevinin de bulunduğunu vurgulayan Serinoğlu, şunları kaydetti:

"Bağımsız ve özgün fikirler bağımsız toplumlar tarafından üretilebilir. Evrensel değerlere gözlerimizi kapatmadan millet olarak yerli ve milli duruşumuzla şahsiyet ve kimliğimizden taviz vermeden her alanda bağımsızlığı hedefleyen Türkiye tasavvurunun öncüleri olmak en çok üniversitelerimize yakışır. Bizler de Akdeniz Üniversitesi yönetimi olarak ülkemizin ekonomik bağımsızlık hedeflerimizin bir gereği olarak yerli ödeme sistemi olan TROY'a geçiş yaptık."

"Herkesi TROY kullanmaya davet ediyoruz"

Serinoğlu, banka ve kredi kartlarıyla yapılan her işlemin ardından uluslararası küresel ödeme yöntemi şirketlerine çok büyük ödemeler yapıldığını ve bunun da ekonomik kayıp olduğuna işaret ederek, Türkiye'nin ödeme sistemini benimseyerek bu ekonomik değerin ülke içinde kalmasına destek olduklarını belirtti.

Yerli ödeme sistemine geçilmesiyle hem dış müdahalelerin engellendiğini hem de finansal saldırılara misliyle karşılık verildiğini vurgulayan Serinoğlu, "Akdeniz Üniversitesi olarak başta akademik üyelerimiz, idari personelimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı ekonomik anlamda milli ve yerli bir duruş sergileyerek TROY ödeme yöntemini kullanmaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Çerkes halkının Kafkaslardan sürülmesinin 154. yılında Çorum Valiligi özel bir klip yayınladı.

Çorumlu´nun yaptığını herkes yapamaz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Masterchef Murat'tan bomba itiraflar Öne çıkmak için olmayacak şeyler...

MKEK, güvenlik güçlerine 7 bin 650 piyade tüfeği sevkiyatı yaptı

En Çok Okunanlar