• $ 5,7375
  • € 6,3951
  • 277.251
  • 99785.2
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

MEB son dakika 2028 kanunu öğretmen ataması ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni yılda öğretmen atamalarının 2828 kanunu kapsamınca yapılacağını açıkladı. Binlerce öğretmen adayını ilgilendiren haber, birçok öğretmen adayında heyecan yarattı. Milli Eğitim Bakanlığının Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında yapacağı atamalarda adayların belirlenmiş yeterlilikleri taşıma gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 2828 kanunu kapsamında öğretmen alımını ne zaman yapacak? Detaylar haberimizde…

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında yeni öğretmen ataması yapacağını duyurdu. Atanmayı bekleyen binlerce öğretmen adayı, öğretmen alımının ne zaman yapılacağını merak etmeye başladı. MEB, 2828 kanunu kapsamında öğretmen alımı ne zaman yapacak?

MEB ÖĞRETMEN ALIMINI NE ZAMAN YAPACAK?

Daire Başkanı Vekili Yakup Demir imzalı resmi yazıda ''Bakanlığımıza bağlı okul/kurumlarda 27 Mayıs 1983 tarihli ve 18059 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1'inci maddesi kapsamında Eğitim-Öğretim Hizmetleri sınıfı dışında istihdam edilen personelden aynı Kanunun geçici 16'ncı maddesinin yürürlüğe girdiği 27 Mart 2018 tarihinde öğrenimleri itibarıyla Bakanlığımız kadrolarına öğretmen olarak atama yeterliliğine sahip olanların Bakanlığımız kadrolarına öğretmen olarak atanmak üzere yapılacak çalışma için bilgilerine ihtiyaç duyulmuştur.

Bu doğrultuda;

1- Yazımızın, bu kapsamda istihdam edilen personele (Aylıksız izinde olanlardan 30 Eylül 2019 tarihi itibari ile göreve başlayacak olanlar da dahil olmak üzere) duyurulması,

2- Bu kapsamda başvuran personelin öğretmenliğe atanmaya esas lisans mezuniyet bilgilerinin MEBBİS sistemine eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi,

3- Lisans mezuniyeti itibarıyla 27 Mart 2018 tarihinde öğretmen olarak atanabilecek durumda olanların bilgilerinin ekli tabloya eksiksiz olarak işlenmesi, (NOT: Öğretmen olarak atanmaları 20 Şubat 2014 tarihli ve 9 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Öğretmenlık Alanları Atama ve Ders Okutma Esasları Bakanlık ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliği ile açılan / açılacak olan Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı / Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası Programını başarı ile tamamlama şartına bağlı olanların pedagojik formasyon öğrenim mezuniyet tarihinin de 27 Mart 2018 tarihi veya daha öncesinde olması gerekmektedir.)

4- Ekli tablo ile birlikte personelin öğretmenliğe atamaya esas belgelerinin (lisans mezuniyet diploması, geçici mezuniyet belgesi, denklik belgesi, pedagojik formasyon belgesi v.s.) en geç 22 Şubat 2019 tarihine kadar Bakanlığımızda olacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuru ve atama işlemleri tablo ve belgelerin Bakanlığımıza ulaşmasına müteakip yapılacak değerlendirme sonrasında ileri bir tarihte yayımlanacak duyuru doğrultusunda gerçekleştirilecektir.'' denilmiştir.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Milli Savunma Bakanlığı´nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, bir Mehmetçik kendilerine

Mehmetçik´e Duygulandıran Mektup

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

En kötü saç kesimleri

Tarlaya gömülü halde bulundu! İş makinesiyle çıkarıldı