• $ 5,3462
  • € 6,114
  • 222.449
  • 95.411
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Kartal AİHL hafızlık icazet merasimi Bilal Erdoğan'ın katılımıyla yapıldı

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitimine devam ederken okulun Hafızlık Kulübü çatısı altında hıfzını ikmal eden on dokuz (19) hafıza icazet merasimi düzenlendi.

x

Hafızlık Kulübü’ndeki çalışmalar neticesinde, 2013 yılında 1, 2014 yılında 4, 2015 yılında 5, 2016 yılında 5, 2017 yılında 8 öğrenci hafızlığını ikmal etmiş ve okulda icazet merasimleri yapılmış. Geçtiğimiz günlerde Kosova’da düzenlenen Balkan Ülkeleri arası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasında, hafız öğrenci Yunus Emre Yanaz ve M. Bilal Demirel birincilikleri aldılar. Ayrıca lise eğitimi süresince yarım ve çeyrek hafız olan öğrencilerin sayısı bir hayli fazla. Kartal AİHL, bu yıl ise ayrı bir rekora imza atarak 19 hafız öğrencisine icazet belgesi takdim etti.

Kartal AİHL bu güzelliği anlamlı bir zaman dilimine denk getirdi. İnsanlık için bir hidâyet rehberi olan Kur’an-ı Kerîm’in indiği Ramazan-ı Şerifin ilk günlerine Kur’an-ı Kerim ziyafetiyle başladılar. Kartal AİHL Şehit Mustafa Yaman Konferans Salonunda ikindi namazını müteakip başlayan programın Açılış konuşmasında Okul Müdürü Mithat TEKÇAM, “yabancı diller, uluslararası programlar, fen ve sosyal bilimler programı, kültürel aktivitelerle yoğun bir okulda öğrencilerimizin hafızlık çalışmasına da gereken ilgiyi göstermesi sebebiyle Rabbime şükrediyorum” dedi.  Genç Hafızlar Kur’an-ı Kerim okuyuşlarıyla dinleyicilerinden büyük beğeni aldılar.

Kur’an-ı Kerim ziyafetinin ardından program okul bahçesinde devam etti. İftar öncesi çeyrek ve yarım hafızların ödüllendirmesinin ardından hafızlara belgeleri ve hediyeleri takdim edildi.

Merasimde konuşan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, hafız olanları tebrik ederek, onlara eğitim hayatlarında başarı diledi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hafızlık programına yönelik büyük desteklerinin olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: "Hafızlık çalışması bu okulda büyüyerek devam etti. Türkiye'de hafızlık alanında çok güzel işler yapılmaya başlandı. Şu anda Anadolu'nun her yerinde imam hatip liselerinde hafızlık kulüpleri çalışmalarına devam ediyor, bunun dışında da hafızlık ortaokulları git gide açılmaya başlandı. Bu okullarda da her sene yüzlerce, binlerce hafızımız icazet alıyorlar. Bütün emeği geçenlere, hocalarımıza en başta da hafız kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum.

Hayatlarının geri kalanında da Kur'an'ın hadimleri olarak her nerede ne işle meşgul olurlarsa olsunlar, Kur'an'ın hadimleri olarak hayatlarının geri kalanını sürdürsünler inşallah."diyerek hafızlara altın hediye etti. Bu yıl hafız olan 19 öğrenciye kitap seti, umre ödülü hediye edildi. Öğrencilere ayrıca üniversite öğrenimleri için burs da verildi.

Programa Bilal ERDOĞAN’ın yanı sıra Ak Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Tüysüz, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk, Kartal Müftüsü Mustafa Baytar, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu,  Dr. Halit Yerebakan,  Türgev Genel Müdürü Abdulkadir Çay, İdevit Seramik Eğitim İlim Hizmet ve Seramik Vakfından Tevfik Uysal,  Ensar Vakfı Kartal Şube Başkanı Aykut Emrah Polat, İlim Yayma Cemiyeti Kartal Şube Başkanı Eşref Ergün, okul müdürleri, öğrenciler, misafirler ve veliler katıldı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Kadın Danışma Konseyi Başkanı Esra Albayrak, 28 Şubat sürecine ilişk

Esra Albayrak: 28 Şubat daha kahramanlarını tanıtmadı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Çağla Şıkel paylaşımıyla herkesi meraklandırdı

Merve Boluğur özüne döndü

En Çok Okunanlar

Maksat Yarışmak Olsun - 11 Ocak 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - Menopoz - 14 Ocak 2019