• $7,4089
  • €9,0005
  • 441.909
  • 1540.21
07 Ocak 2021 Perşembe 09:33 | Son Güncelleme:

KPSS DHBT ne zamana ertelendi? DHBT sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak?

KPSS DHBT ne zamana ertelendi" DHBT sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak"

KPSS'nin son sınavı olan DHBT için geri sayım başladı. 2021 yılında yapılması planlanan KPSS DHBT sınav tarihi, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın merak edip yakından takip ettiği bir konudur. KPSS'nin 2020 DHBT sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın ne zaman hangi tarihte yapılacağını araştırıyor.

Yeni yılla birlikte KPSS'nin ertelenen Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavın hazırlıkları devam ediyor. Koronavirüs nedeniyle geçtiğimiz aylarda yapılması planlanan ancak ertelenen KPSS DHBT sınavı için yeni gelişmeler yakından takip ediliyor. Peki DHBT sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak? KPSS DHBT ne zamana ertelendi?

2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi araştırılıyor. Normal şartlarda 2020-KPSS DHBT 27 Aralık'ta uygulanacaktı.

KPSS DHBT SINAVI NE ZAMAN?

Değerli Adaylarımız, Cumhurbaşkanlığımızın koronavirüs ile mücadele kapsamında aldığı yeni tedbirler doğrultusunda 2020 Yılı Sınav Takvimimizde yer alan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS-STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Koronavirüs salgınını önleme tedbirleri neticesinde ertelenen ÖSYM sınavlarının yeni tarihi hakkında bir bilgi yok.

Ancak 15 Şubat sonrası yüz yüze eğitimin başlamasının ardından bu sınavlarla da ilgili gelişmeler olabileceği tahmin ediliyor.

Konuya dair tarih bilgisi ya da farklı ayrıntılar netleştikçe haberimizde yer vereceğiz.

DHBT NEDİR?

DHBT’ye, ilgili öğrenim düzeyindeki KPSS başvuru koşulları ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ilan edilen başvuru koşullarını taşıyan adaylar başvurabileceklerdir. Adaylar KPSS’ye katıldıkları öğrenim düzeyinde DHBT’ye katılmak zorundadır. Sınav 60 dakika sürecektir

DHBT’ye katılacak adayların ilgili öğrenim düzeyinde KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür oturumuna katılmaları zorunlu olduğundan lisans düzeyinde DHBT’ye katılacak adayların KPSS başvuru tarihlerinde KPSS Lisans başvurularını; DHBT’ye ortaöğretim veya ön lisans düzeyinde katılacaklar adayların ise KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans başvuru tarihlerinde KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans başvurularını yapmaları zorunludur. Bu tarihler dışında başvuru alınmayacaktır.

Sınava katılacak adayların ilgili yıl, bu sınava katılacakları öğrenim düzeyi ile aynı öğrenim düzeyinde yapılacak KPSS’ye girmeleri ve KPSS’de puanların hesaplanmasına yönelik koşulları karşılamaları gerekmektedir. Sınav ile ilgili başvuru, sınav uygulaması vb. bilgiler ilgili yılın KPSS Kılavuzlarında yer alacak, ayrı bir kılavuz hazırlanmayacaktır. Adayların bu kılavuzda belirtilen kurallara uyması zorunludur.

DHBT başvuru 2020 ne zaman, saat kaçta bitiyor? ÖSYM DHBT başvuru linki burada!

KPSS DHBT hangi puan türünde? DHBT nedir, ne demek?

DHBT konuları neler?

<p>HDP’nin Esenyurt ilçe binasına düzenlenen operasyon  kapsamında terör örgütü elebaşı Abdull

HDP siyasette sona mı yaklaştı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Caddebostan Sahili kırmızıya bürüdü

Karlı kış günlerinde ''Van usulü beyzbol'' oynayarak eğleniyorlar