İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.8456
  • 5.6733
  • 201.70
  • 101.928
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Türk hayırseverler Nijerya'da su kuyuları açtırdı

Türk iş adamalarının yardımlarıyla Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'nın başkenti Abuja'da inşa edilen su kuyuları dualarla açıldı.

x

Türk iş adamalarının yardımlarıyla Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'nın başkenti Abuja'da inşa edilen su kuyuları dualarla açıldı.

Abuja'ya bağlı Zuba, Kwali ve Gwagwalada bölgelerinde Darul Erkam Vakfı ve Abuja-İstanbul Dostluk Derneği aracılığıyla açılan kuyular ile çok sayıda Nijeryalının su ihtiyacı karşılanmış oldu.

Abuja-İstanbul Dostluk Derneği Temsilcisi Fatih Emin Danışan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgelerin nüfusu yoğun mahallelerinde açtıkları su kuyularının, Almaya'daki iş adamların gönderdiği yardımlarla faaliyete geçtiğini belirtti.

Danışan, Almanya'daki Türk iş adamlarına yardımlarından dolayı teşekkür ederek, su kuyularının büyük camilerin yanında açıldığını ve bölge halkının yanı sıra cami cemaatinin bu sudan faydalanabileceğini kaydetti.

Nijerya genelinde yürüttükleri çalışmalarla son bir ayda 17 su kuyusu açtıklarını aktaran Danışan, bölgedeki insanların susuzluk sorunuyla karşı karşıya bulunduğuna dikkati çekti.

Darul Erkam Vakfı Başkanı Yunus Emre Akyol da, "Su kuyusu yapmak için seçtiğimiz yerler, özellikle çok sıkıntı çekilen bölgeler ve suya ulaşılamayan bölgelerdir. Su kuyusu açarken halkın toplu olarak kullandığı okul ve cami gibi yerleri seçiyoruz." ifadelerini kullandı.

Su kuyusu açılışının ardından Abuja-İstanbul Dostluk Derneğince bölgedeki halka gıda yardımında bulunulurken Darul Erkam Vakfınca Kur'an-ı Kerim ve seccade dağıtıldı. AA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Fransa sokakları grev olayları nedeniyle karıştı. Geçtiğimiz ay başlayan grevler, iş bırakmalarla de

Fransa´da polislerden protestoculara dayak

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Uçaklarda yeni dönem resmen başlıyor!

Emekli esnafa maaş ayarı

En Çok Okunanlar