HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,6455
  • 6,497
  • 222.319
  • 96.454
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Selanik Belediye Başkanı’na dayak

Türkiye ve Atatürk dostu olarak bilinen 75 yaşındaki Selanik Belediye Başkanı Yannis Butaris, bir anma toplantısında Türk düşmanı aşırı milliyetçi Yunanlıların saldırısına uğradı.

x

Irkçılık ve milliyetçiliğe karşı olan ve pek çok kez sarf ettiği “Her zaman söylerim, Türklerle kardeşiz” ve “Atatürk Selanik’ten çıkmış büyük bir şahsiyettir” gibi ifadeleriyle tanınan Selanik Belediye Başkanı Yannis Butaris, Birinci Dünya Savaşı’nda Türkler tarafından öldürülen Yunanlılar için düzenlenen “Pontus Soykırımı”nı anma etkinliğinde bir grup aşırı sağcının saldırısına uğradı.

Selanik’teki Beyaz Kule önünde yapılan tören sırasında, kalabalık bir grup Butaris’in daha önce Atatürk ve Türkler ile ilgili olumlu konuştuğunu söyleyerek, tören yerini terk etmesini istediler. Kendisine yöneltilen hakaret ve küfürlere aldırmayan Butaris tören alanında kaldı. Ancak kısa bir sure sonra kalabalık fanatik bir grubun saldısına uğradı. Saldırganlar, Butaris’i tekme, tokat ve yumruklarla dövdüler. Butaris hastaneye kaldırıldı.  

AŞIRICI HAYDUTLARIN İŞİ 
Butaris’in kafa, sırt ve bacaklarından yaralandığı duyuruldu. Butaris, “Tekmelediler, yumrukladılar. Aşağılık bir saldırıydı ama iyiyim” dedi. Milliyetçilik karşıtı görüşleriyle ve Türk-Yunan yakınlaşmasına desteğiyle bilinen Butaris’e yönelik saldırı siyasetçiler tarafından kınandı. Başbakan Aleksis Çipras, saldırının “aşırı sağcı haydutların işi olduğunu” belirterek, suçluların en kısa sürede yakalanacaklarını söyledi. 

Ana muhalefetteki Yeni Demokrasi Partisi saldırganların bir an önce yakalanmasını istedi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
İstanbul´da ani gelişen olaylara müdahale edebilmesi için yaklaşık 16 bin polis ve bekçiye komando e

Görüntüler İstanbul´dan: 16 bin kişiye komando eğitimi verildi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

'2045'ten geliyorum' dedi alay konusu oldu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar