İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 6.1383
  • 7.0489
  • 232.78
  • 86633
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Selanik Belediye Başkanı’na dayak

Türkiye ve Atatürk dostu olarak bilinen 75 yaşındaki Selanik Belediye Başkanı Yannis Butaris, bir anma toplantısında Türk düşmanı aşırı milliyetçi Yunanlıların saldırısına uğradı.

x

Irkçılık ve milliyetçiliğe karşı olan ve pek çok kez sarf ettiği “Her zaman söylerim, Türklerle kardeşiz” ve “Atatürk Selanik’ten çıkmış büyük bir şahsiyettir” gibi ifadeleriyle tanınan Selanik Belediye Başkanı Yannis Butaris, Birinci Dünya Savaşı’nda Türkler tarafından öldürülen Yunanlılar için düzenlenen “Pontus Soykırımı”nı anma etkinliğinde bir grup aşırı sağcının saldırısına uğradı.

Selanik’teki Beyaz Kule önünde yapılan tören sırasında, kalabalık bir grup Butaris’in daha önce Atatürk ve Türkler ile ilgili olumlu konuştuğunu söyleyerek, tören yerini terk etmesini istediler. Kendisine yöneltilen hakaret ve küfürlere aldırmayan Butaris tören alanında kaldı. Ancak kısa bir sure sonra kalabalık fanatik bir grubun saldısına uğradı. Saldırganlar, Butaris’i tekme, tokat ve yumruklarla dövdüler. Butaris hastaneye kaldırıldı.  

AŞIRICI HAYDUTLARIN İŞİ 
Butaris’in kafa, sırt ve bacaklarından yaralandığı duyuruldu. Butaris, “Tekmelediler, yumrukladılar. Aşağılık bir saldırıydı ama iyiyim” dedi. Milliyetçilik karşıtı görüşleriyle ve Türk-Yunan yakınlaşmasına desteğiyle bilinen Butaris’e yönelik saldırı siyasetçiler tarafından kınandı. Başbakan Aleksis Çipras, saldırının “aşırı sağcı haydutların işi olduğunu” belirterek, suçluların en kısa sürede yakalanacaklarını söyledi. 

Ana muhalefetteki Yeni Demokrasi Partisi saldırganların bir an önce yakalanmasını istedi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
İkindi namazının ardından Mescid-i Aksa´nın kapılarını kapatan İsrail polisi, Harem-i Şerif´in Esbat

İsrail polisi Filistinlilere sert müdahale etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sanayide bağımlılığı bitirecek 16 maddelik devrim!

Emekliye 356 lira zam geliyor

En Çok Okunanlar