HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3496
  • 6,1079
  • 210.151
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

ABD basınındaki histeri büyüdü: Trump'ın Rusya ile ilişkisi Sovyet döneminde başlamış olabilir

ABD basınındaki histeri büyüdü: Trump'ın Rusya ile ilişkisi Sovyet döneminde başlamış olabilir

x

New York dergisi, Trump'ın Rusya ile ilişkisi olduğu histerisini bir adım daha ileriye taşıdı. Dergide yer alan ‘Trump ya 1987'den beri Rusya'nın malıysa?' başlıklı makalede, Trump'ın ‘ilişkisinin' henüz Sovyetler Birliği'nin çökmediği 1987 yılında bir otel inşası konusunu görüşmek için Moskova'ya yaptığı bir ziyaret sırasında başlamış olabileceği ileri sürüldü. Trump'ın ziyaret sırasında kaldığı otelde de ‘kesinlikle dinleme cihazlarının olduğu' belirtilen yazıda ABD liderinin bir yıl önce de New York'ta 1988-1998 yılları arasında görev yapan Rusya'nın ABD Büyükelçisi Yuri Dubinin'le görüştüne dikkat çekildi.

Makalede "Trump, Moskova'dan siyasi amaçlarla döndü. Moskova ziyaretinden iki ay sonra siyasal manifesto niteliğinde tam sayfa reklamlar yayınlamak için 100 bin dolar harcadı. ‘Trump, ABD'nin kendilerini koruyabilecek güçteki ülkeleri korumak için para harcamayı bırakmalı' başlıklı bu reklamlarda bu ülkelerin onların çıkarlarını ve halklarını koruduğu için ABD'ye para ödemesi gerektiği yazıyordu" iddiası yer aldı.

ŞANTAJ İDDİASI

Yazıda yer alan bir diğer iddia da Sovyet istihbarat kuruluşu KGB'nin Trump hakkında kötü bir bilgi edinmiş ve bu bilgi ile şantaj yapmış olabileceği oldu.

‘RUSYA'DAN PARA ALMIŞ OLABİLİR'

Makalede Trump'ın vergi beyannamesi yapmak istememesinin nedeninin de Rusya'dan uzun yıllar boyunca para almış olabileceği kaydedilerek şu ifadelere yer verildi: "Vergi beyannamesinde bulunmak istememesi birçok şeyle açıklanabilir, ancak en kesin açıklama rüşvetleri saklıyor olabileceği."

ABD'de Rusya'nın 2016'daki başkanlık seçimlerine müdahale ettiği ve Trump'ın Moskova ile ilişkisi olduğu iddia ediliyor. Rusya ise bu suçlamaları kesin bir dille reddediyor.

Putin ve Trump 16 Temmuz'da Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de ilk kez tam formatta görüşme gerçekleştirecek. İkilinin ilişkilerin geliştirilmesi ve uluslararası gündemdeki konuları ele alması bekleniyor

(Sputnik)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 100 yaşındaki Nazmiye Balcı´yı tedavi gördüğü hastanede

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nazmiye Balcı´yı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Emekli ocak ayı zam oranı na kadar oldu? SGK SSK BAĞKUR emekli maaşı ocak zammı...

En Çok Okunanlar