HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,4655
  • 6,1492
  • 211.227
  • 91.445
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

AB bu kez Rus ayrılıkçıları hedef aldı

Avrupa Birliği’nin (AB) Ukrayna krizi bağlamında hazırlanan yaptırım listesine ekleme kararı aldığı 11 yeni isim arasında ayrılıkçı “Donetsk Halk Cumhuriyeti” (DPR) ve “Luhansk Halk Cumhuriyeti” (LPR) yetkilileri öne çıkıyor.

x

AB Resmi Gazetesi’nde bugün yayınlanan isimler arasında "DPR Başbakanı" olarak ifade edilen Aleksandr Yureviç Boroday ile "Güvenlik Bakanı" Aleksander Kodakovski, "Sosyal İşlerden Sorumlu Başbakan Yardımcısı" Aleksandr Aleksandroviç Kalyuski ve "İletişim Bakanı" Aleksander Kriyakov yer aldı.

"LPR" Başbakanı Marat Başirov, "Başbakan Yardımcısı" Vasil Nikitin, "Yüksek Konsey Başkanı" Aleksey Karyakin, "İçişleri Bakanı" Yuriy İvakin ve "Savunma Bakanı" İgor Plotnitski de AB tarafından listeye alındı.

Listeye dahil edilen diğer iki isim ise Ukrayna güçlerine karşı doğu Ukrayna’daki ayrılıkçı güçlere komuta eden Nikolay Kozitsin ile bölgedeki silahlı gruplardan birinin lideri olan Oleksiy Mozgovi oldu.

AB’nin listeye 11 isim daha eklemesiyle, Ukrayna krizi bağlamında Birlik ülkelerine seyahat yasağı ve Avrupa’daki malvarlıklarının dondurulması önlemlerinin uygulandığı birey sayısı 72’ye yükseldi. AB iki şirketin de malvarlıklarını dondurmuş durumda. AA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Şehit Piyade Topçu Er Melih Sancar´ın naaşı Edirnekapı Şehitliği´ne defnedilecek. Şehidimiz son yolc

Hakkari şehitleri son yolculuğuna uğurlanıyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Dünyanın merakla beklediği maçtan kareler

İstanbullu Gelin'de beyin yakan sahne! İzleyicinin tepesi attı

En Çok Okunanlar