İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0445
  • 4.9941
  • 175.06
  • 112.122
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Başakşehir’de sokak hayvanları bu kış da aç kalmayacak

Başakşehir Belediyesi, soğuk hava şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için kurduğu akıllı mama istasyonlarının bakımını tamamladı. Başakşehir’de sokak hayvanları, yemek ve su ihtiyacını ilçenin çeşitli bölgelerine kurulan akıllı mama istasyonlarından karşılıyor.

x

Başakşehir Belediyesi havaların soğuması ile birlikte sokak hayvanları için çalışmalarına hız verdi. Ekipler ilçe genelinde çeşitli noktalarda oluşturulan beslenme odaklarında kullanılan mama istasyonlarının bakım ve onarım işlemlerini tamamladı. Belediye ekipleri ayrıca ilçe genelinde hayvan popülasyonunun yoğun olduğu noktaları tespit ederek yeni mama istasyonları kuruyor.

Beslenme odakları doğayı koruyor

Projeyi hayata geçiren Başakşehir Belediyesi, akıllı mama istasyonları sayesinde kedi ve köpeklerin aç ve susuz kalmasını engellemeyi amaçlıyor. Sokak hayvanlarının daha sağlıklı ortamlarda yaşam sürdürebilmesi için oluşturulan mama istasyonları temiz enerji kullanımı ile doğayı koruyor. Beslenme odaklarında kurulan mama istasyonları ile sokak hayvanları mama ve su ihtiyaçları aynı anda karşılayabiliyor. İstasyonlar aynı zamanda güneş ışığından elde edilen temiz enerji ile de doğayı kirletmeden işlevini yerine getirebiliyor.
 
2017 yılında mevcut beslenme odakları sayısını artırmayı hedefleyen Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri, beslenme odaklarındaki mama istasyonlarının yalnızca sokak hayvanlarının kullanımı için yapıldığını hatırlatarak, vatandaşların evcil hayvanlarını bu istasyonlardan beslememeleri konusunda duyarlı davranmaları gerektiğini, belirtti.

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gördüğü öğrenilen bir şahıs, hastanenin

Hastanenin yedinci katından aşağıya böyle atladı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Rusya: İngiltere, Skripaller'i kasıtlı olarak suni komaya soktu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları