• $ 6,7737
  • € 7,6707
  • 371.713
  • 109698
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
21 Mart 2013 Perşembe 03:09 | Son Güncelleme:

Dünyanın önde gelen beyin bilimcileri BAU Berlin Kampüsü'nde buluştu

BahçeŞehİr Üniversitesi Psikoloji Bölümü tarafından BAU Berlin Kampüsü'nde düzenlenen konferans, alanının önde gelen beyin bilimcilerini bir araya getirdi.

15-16 Mart 2013 tarihlerinde BAU Psikoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Metehan Irak ve Cambridge ÜNiversitesi Psikiyatri Bölümü'nden Dr. Muzaffer Kaşer'in önderliğinde düzenlenen "Teoriden Klinik Uygulamaya: Bilişin Farklı Yönleri" isimli konferansın ana konuşmasını 2013'te Leibniz ödülüne layık görülen, Prof. Onur Güntürkün yaptı. University College London ve Magdeburg Üniversite Hastanesi'nin araştırma direktörü Prof. Emrah Düzel, Cambridge Üniversitesi'nden Dr. Charlotte Housden ve Dr. Robert Dudas, bellek ve öğrenme konusundaki araştırmalarla ilgili sunum gerçekleştirdi. Bahçeşehir Üniversitesi'nden Doç. Dr. Metehan Irak, Cambridge Üniversitesi`nden Dr. Muzaffer Kaşer ve İstanbul Üniversitesi'nden Prof. Tamer Demiralp, beynin elektriksel aktivitesiyle ilgili araştırmalarını paylaştılar. 
Berlİn School of Mind and Brain'den Prof. John Dylan-Haynes, Ruhr Üniversitesi'nden Prof. Martin Brüne ve Dr. Cumhur Taş, beyindeki sosyal işlevlerin görüntülenmesi üzerine konuştular. Katılımcılar, 2014'te uluslararası "İnsan Beyni Haritası" toplantısı öncesinde Berlin`de Türkiye ve Almanya`dan beyin bilimcilerinin buluşacağı uydu sempozyum yapılması kararlaştırdı. Toplantı BAU Psikoloji Bölümü, beyin bilimleri alanında yeni bir uluslararası işbirliği ağına öncülük ederken, ilk açılış yılında birçok uluslararası etkinlik gerçekleştirmiş olan BAU Berlin de bu ağın buluşma noktası haline gelmiş oldu.

Dünyayı bekleyen dijitalleşme süreci! İnsan veri üreten robota mı dönüşüyor?

Dünyayı bekleyen dijitalleşme süreci! İnsan veri üreten robota mı dönüşüyor?

Pandeminin ardından 'Tükendim' diyorsanız...

Pandeminin ardından ''Tükendim'' diyorsanız...

George Floyd için ilk cenaze töreni Minneapolis'te düzenlendi

George Floyd için ilk cenaze töreni Minneapolis'te düzenlendi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları