• $ 5,9523
  • € 6,6384
  • 244.424
  • 94.498
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Film Arası dergisi televizyona adım atıyor

Dört yıldır her ay yayınlanan sinema dergisi Film Arası bu akşamdan itibaren televizyon ekranlarında.

x

Suat Köçer’in hazırlayıp sunacağı Film Arası isimli program, bugünden itibaren her hafta TRT Türk ekranlarında olacak. 
 
Her hafta cumartesi günleri saat 13.30’da yayınlanacak olan Film Arası programı, güncel haberler, vizyona giren filmler, sinema tarihinden özel bölümler ve her hafta ağırlayacağı önemli konuklarla sinema gündemini belirleyecek. 

AYNI EKİP AYNI HEYECAN 

Dergi ile aynı adı taşıyan program yine aynı ekibin katkılarıyla hazırlanıyor. Film Arası Dergisi Yayın Yönetmeni Suat Köçer’in hazırlayıp sunduğu programın danışmanlığını, derginin kapak röportajlarında imzası bulunan deneyimli gazeteci ve sinema yazarı Gülcan Tezcan yapıyor. Programın yönetmenliğini ise genç ve başarılı kısa filmci Ahmet Toklu üstleniyor. 

BİZE HAS BİR SİNEMA İÇİN ÇABALIYORUZ 

Amaçlarının popülist sinema kültüründen uzak, sinemanın asli meselelerine vurgu yapan bir konsept oluşturmak olduğunu belirten Suat Köçer, hazırlayacakları bölümler ve ağırlayacakları konuklarla, pek çok önemli konuyu sinema çerçevesinde gündeme taşıyacaklarını söyledi. Bu ülkeye has bir sinema kültürünün oluşması adına mütevazi çalışmalar yaptıklarını ifade eden Suat Köçer, televizyon programını da aynı hassasiyetle kotaracaklarını söyledi.
 
Usta Yönetmen Ömer Kavur’un 'Her film bitmiş bir aşk gibidir' sözünü hatırlatan program yönetmeni Ahmet Toklu da, ‘biten aşkların’ hikâyesini dinleme ve aktarmanın ayrı bir heyecan olduğunu söyledi. Toklu, en büyük arzusunun sinemaseverlere nefes aldıran bir 'Film Arası' vermek olduğunu ifade etti.

HER CUMARTESİ TRT TÜRK’TE

Haftalık sinema programı Film Arası, her hafta cumartesi günleri, saat 13.30’da, TRT Türk ekranlarında yayınlanacak. Programın tekrarı ise yine aynı gün saat 23.20’de yayınlanacak. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Yeni bir şeyler üretme fikri, her zaman gelişimin önünü açar. Açılan üretim yolunda ise rekabetler d

Apple vs Samsung: Teknoloji Savaşı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Kayseri'de kan donduran an

Cenk Tosun sahada sert evde romantik