• $ 6,056
  • € 6,7695
  • 248.744
  • 86.796
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Sezgin Özcimbomlu kimdir? İşte Galatasaray'a adanan bir yaşam

Galatasaray tribünlerin olmazsa olmazı, hiçbir maçı kaçırmayan, gol sevinçlerinde tekerlekli sandelyeden fırlayacakmış gibi sevinen Sezgin Özcimbomlu bu sabah hayata veda etti..

Sezgin Özcimbomlu  1983 yılında Galatasaray'ın Quicy Lahti ile oynadığı maçta Tarik Hociç'in golünden sonra kapalı tribünden düşerek 16 yaşında felç olmuştu.

MAHKEME KARARI İLE SOYADINI DEĞİŞTİRDİ

Galatasaray tribünlerinin sembol ismi olan Sezgin Kaçmaz, fanatik Galatasaraylılığını soyadını değiştirerek de gösterdi. İşte Özcimbomlu'nun o açıklamaları; ”Mezar taşımın üzerine de Cimbom adını yazdırmış olacağım. Çünkü benim bütün her şeyim Galatasaray. İmkanlarım olsa ilkem Cimbom olsun. Doğum tarihim 1905, ilim Galatasaray olsun isterim. Ama ben yalnızca elimden geleni yani soyadımı değiştirebildim. Attığım adım Galatasaray yürüdüğüm adım Galatasaray evimin rengi Galatasaray.

ÜZÜNTÜDEN MİDE KANAMASI GEÇİRDİ

5-0'lık Neuchatel Xamax maçının iptal edildiği haberiyle üzüntüden mide kanaması geçiren Sezgin, Maçın skorunun UEFA tarafından tescil edilmesiyle sağlığına yeniden kavuştu.

UEFA KUPASININ GELECEĞİNİ BİLDİ

Galatasaray'ın Avrupa'da fırtına gibi estiği 99-2000 sezonunda Sarı Kırmızılı yönetim Sezgin’i, Borussia Dortmund maçı için Almanya’ya da götürmüştü. Dortmund’da maç öncesinde Ercan Taner, Sezgin’le röportaj yapmış ve bu röportajda Sezgin o yıl UEFA Kupası’nı İstanbul’a getirecekleri kehanetinde de bulunmuştu. Bir diğer unutamadığı olay da eski Galatasaray Yöneticisi Celal Gürcan’ın elinden aldığı "Yılın Taraftarı" kupasıydı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Manchester City´nin dünyaca ünlü yıldızı Vincent Kompany alt yapısından yetiştiği Belçika ekibi Ande

Dünyaca Ünlü Yıldız Kompany´den Müthiş Dönüş

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Türkiye'nin dört bir yerinde şampiyonluk kutlaması

Samsun'da 19 Mayıs'ın 100'üncü yıl coşkusu