• $ 5,8122
  • € 6,5534
  • 238.344
  • 96.861
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Tarihi gün geldi

İktidar, ilk kez halkın Köşk'e çıkaracağı Cumhurbaşkanı adayını bugün açıklıyor. Tüm gözler Başbakan Erdoğan'da. İsmin duyurulmasının ardından TBMM ve YSK'ya da resmî başvuru yapılacak. Bu noktadan itibaren tüm AK Parti teşkilatı, 9'uncu sandık zaferi için çalışmaya başlayacak.

x

HAKKI KURBAN - ANKARA

Büyük gün geldi çattı... AK Parti, ilk kez halkın seçeceği Cumhurbaşkanı için adayını bugün açıklıyor. Tüm yetkili kurullarla birlikte 4 bin kişinin katılacağı tören öncesi ATO Kongre Merkezi'ndeki son hazırlıklar tamam. Partiyi iktidara taşıyan 22, 23 ve 24'üncü dönem milletvekilleri de organizasyona davetli. Bununla birlikte AK Parti'nin kurulduğu dönemde vekil olan 21'inci dönem vekilleri de unutulmadı. Böylece, AK Parti'ye hem iktidar hem de 8 sandık yarışında zafer yaşatan isimler, bu kez Cumhurbaşkanlığı için tarihi buluşmada hazır olacak. 

'DOMBIRA'YLA GELECEK 

Gözler ise Başbakan Erdoğan'ın üzerinde... 30 Mart seçimlerindeki yüzde 45.5'lik sonucun baş mimarı olan, tüm parti kurullarının yanı sıra STK'lar, iş dünyası, sendikalar ve siyasi partilerle istişareleri sonucu da adı öne çıkan Erdoğan, yurtiçi ve yurtdışı mitinglerde de halkın nabzını tutmuştu. Adı, tüm istişarelerde 'Halkın cumhurbaşkanı adayı' olarak görünen Başbakan'ın, salona Uğur Işılak'ın Dombıra'ya uyarladığı 'Recep Tayyip Erdoğan' şarkısıyla girmesi planlanıyor.  

YENİ TÜRKİYE, YENİ DÖNEM 

AK Parti'nin 13 yıllık dönemdeki başarılarıyla birlikte geçirdiği sürece ve Türkiye'deki dönüşüme işaret edilecek olan tören için özel görseller hazırlandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin tarafından anons edilmesi beklenen Başbakan Erdoğan'ın, yeni döneme ilişkin mesajlar vereceğinin altı çiziliyor. 
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, 2015'teki genel seçimler için işaret fişeği olduğunu vurgulayan Erdoğan'ın 'Yeni Türkiye', '2023, 2053 ve 2071 hedefleri'ne de atıf yapacağı kaydediliyor. 

TEK BİR FİRE BİLE YOK 

Aday açıklamasının ardından, Meclis ve YSK'ya resmi başvuru da yapılacak. Adaylık için 20 milletvekilinin imzası yetmesine karşın, tüm milletvekillerinin imzasıyla bildirimin gerçekleştirilmesi öngörülüyor. Böylece, muhalefet içinde oluşan çatlakların benzerinin AK Parti'de yaşanmadığı ve tam kadro adaya destek verildiği mesajı kamuoyuna aktarılacak. Prosedür gereği, aday da 'muvafakat belgesi'ne imza atacak. Başbakan, toplantının ardından genişletilmiş il başkanları toplantısına katılarak sürece ilişkin talimatlarını verecek. İftarını da bugün il ve belediye başkanlarıyla yapacak olan Erdoğan, yarın ise MYK ve MKYK üyeleriyle bir araya gelecek.  

GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE

ATO Kongre Merkezi, tarihi gün için özel olarak hazırlandı. Toplantı için salonda, Genel Merkez'den 70 kişi görev alacak. Davetliler, sadece isimlerine basılmış kartlarla salona giriş yapabilecek ve kartlarıyla aynı renkteki, kendileri için ayrılmış yerlere oturabilecekler. Toplantının yapılacağı salonda güvenlik had safhada olacak. Emniyet görevlilerinin yanı sıra, Başbakanlık Koruma ekibinden 180 kişi kuş uçurtmayacak. Muhabirlerin yanı sıra genel yayın yönetmenleri, Ankara temsilcileri ve köşe yazarlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 250 basın mensubu toplantıyı takip edecek. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Adını, Osmanlı´nın üçüncü Padişahı Sultan 1. Murad´dan alan ve 12 Şubat 1971´de üretimine başlanan ´

48 yıldır yollarda... Adı bakın nereden geliyor

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Milyonlarca Instagram şifresi usulsüz biçimde saklandı

Göksel'den yıllar sonra itiraf geldi! 'O şarkıyı...'