• $ 5,7217
  • € 6,3073
  • 275.891
  • 101849
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Paralel hainlik

DİYARBAKIR’DA 4 aylık hamile eşiyle pazarda alışveriş yaparken silahlı saldırıya uğrayan Astsubay Nejdet Aydoğdu’yu şehit edenlerin PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri olduğu tespit edildi.

Çözüm Süreci’ne darbe vurmak için Kandil’den bağımsız hareket eden yapılanmayı mercek altına alan istihbarat birimleri, YDG-H’nin Paralel Yapı’yla olan irtibatını ortaya çıkardı. 

AMAÇLARI KAOS YARATMAK 

Geçen yıl 17 ve 25 Aralık’ta Hükümet’i devirmek için yaptığı planlar deşifre olan Paralel Yapı, son kozunu Çözüm Süreci’ni baltalamak üzerinden oynuyor. İstihbarat raporlarına göre Paralel Yapı’nın Doğu'daki uzantıları, dolaylı yollarla YDG-H’nin lider kadrosuyla kontak kurdu. Bazı eylemlerde istihbarat paylaşımı ve yönlendirme yapan Paralel hainlerin, teröristlerin rahat hareket etmesine olanak sağladığı belirlendi. Kobani eylemlerinde YDG-H üyelerini kullanan Paralel Yapı, bölgede kaos yaratıp Hizbullah-PKK çatışması çıkartmayı amaçlamıştı. Gösterilerde Hüda-Par üyelerinin öldürülmesini de YDG-H üstlenmişti. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Rusya Savunma Bakanlığı, Rus nükleer denizaltısının, 350 kilometre uzaklıktaki bir gemiyi füzeyle

350 Km Uzaklıktaki Hedefi Vurdu! İşte Rus Nükleer Denizaltısı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Altından daha değerli ikonik bir koku: Orris