• $ 6,05
  • € 6,5568
  • 307.445
  • 121011
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Millet vampirleri yenecek

Başbakan, Yenikapı Meydanı'nı hıncahınç dolduran 2 milyon kişiye seslendi...

Muhalefeti 'mezar soyguncusu' ifadesiyle eleştiren Erdoğan, “Ne İstanbul'da komada ölen çocuk ne de sokakta vurulan gencecik Burak bunların umurunda" diye konuştu. 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

"Üzülselerdi, gencecik ölmüş bir çocuktan istismar malzemesi çıkarmazlardı" diyen Başbakan: 30 Mart bu vampirlerin yenileceği, milletin zafer kazanacağı tarih olacak.

DEVRİM TOSUNOĞLU-CEM TÜRKEL-SEDA KILIÇ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı Meydanı'ndan yaklaşık 2 milyon kişiye seslendi. Erdoğan, milletin iktidarına yönelik saldırıların amacına ulaşamayacağını söyledi. Konuşmasında muhalefeti yerden yere vuran Erdoğan, “Ne İstanbul'da komada ölen çocuk ne de sokakta vurulan gencecik Burak yavrumuz bunların asla umurunda değil" dedi. Muhalefete 'nebbaş' diyen Erdoğan şöyle devam etti: "Bunlar mezarlık soyguncusu. Bunların gözyaşları timsah gözyaşı. İnanın o iki gence de zerre kadar üzülmediler. Eğer üzülselerdi, gencecik ölmüş bir çocuktan istismar malzemesi çıkarmazlardı. Ölmüş bir çocuk üzerinden siyaset yapacak muhalefet olmazdı. 30 Mart işte bu vampirlerin, çatışma lobilerinin yenileceği, milletin zafer kazanacağı tarih olacak. 

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan bölümler şöyle:

EN ÖNEMLİ DERS: İstanbul’daki elitler, Recep Tayyip Erdoğan’ın başkan seçileceğine inanmıyorlardı. Milleti dahi kontrol ettiklerini, milletin aklını çeldiklerini zannediyorlardı. Milletim onlara ağır bir ders verdi. Şimdi ne diyorum biliyor musunuz? 30 Mart’ta sadece onlara değil, hani bu telefonları dinleyenler var ya... Pensilvanya var ya... En önemli dersi ona vereceğiz. 

KASETLERİ VAR: Başta Doğan Grubu, Ciner Grubu olmak üzere... Utanmadan, sıkılmadan bize yapılan haksızlıkları savunur durumdalar hâlâ. Bu ülkenin Başbakanı'na bu hakaretler yapılırken, siz nasıl oluyor da bunları savunuyorsunuz? Ha söyleyeyim, çünkü Pensilvanya’nın onlarla ilgili de kasetleri var. 'Yeri geldiğinde onu da açıklarız' diyorlar. Geçenlerde bir tane açıklandı, diğeriyle de ilgili açıklandı. Şimdi korkuyorlar. Şimdi batmışlar, bataklığa batmışlar. Bunlardan çekiniyorlar. Kendi devletine güvenmiyor, onlara güveniyor.  

GÖZÜNDE YAŞ YOK: MİT Müsteşarı'mı tutuklayıp süreci bozmak istediler. Benim Anadolu’daki, Trakya'daki kardeşimin gözünden bile sakındığı 20 yaşındaki evladı o dağlarda şehit olmuş bunların umurunda mı? Babaların anaların ciğeri dağlanmış bu Pensilvanya'nın umurunda mı? Ya Mavi Marmara vuruluyor, Pensilvanya'nın gözünde yaş yok. Tam aksine o başkalarının yanında yer alıyor.  

KILIÇDAROĞLU BEĞENDİN Mİ MONTAJI?  

Başbakan Erdoğan konuşmasına “İstanbul canım İstanbul aşkım, sevdam, davam, kavgam. Ey İstanbul seni yürekten selamlıyorum” diye başladı. Erdoğan daha sonra “İstanbul Türkiye’nin özetidir. Bugün Türkiye bizi izliyor. Tüm dünya İstanbul’u izliyor. Tüm mazlumları, mağdurları, yolda kalmışları, garipleri, öksüzleri sizi izliyor" dedi. Erdoğan kalabalığı göstererek "Kılıçdaroğlu bak bu montajı nasıl yaptık? Güzel mi, beğendin mi? Bir montaj da sen yap böyle" diye konuştu.

İSTANBUL MACERAYA SÜRÜKLENEMEZ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, mitingde şunları söyledi: "Bu seçim, başka bir seçim. 'İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün, bu ülkeyi sokakta bulmadık' diyorsanız biz buradayız. İstanbul başka bir şehir. Bu kent müjdelenmiş, emanet bir şehir. İstanbul Türkiye'nin özeti. İstanbul tesadüflere terk edilemez, maceralara sürüklenemez. Ulaşımdan alt yapıya, çevreden sağlığa kadar İstanbul'un her alanında hizmetlerimiz var. Vatandaş olarak bize verdiğiniz yetkinin sonucu. Bunları siz yaptınız, sizin eserleriniz."

TWİTTER YASALARIMIZA UYACAK

Twitter, ABD’nin anayasasına uyuyor. Almanya’nın Rusya’nın Çin’in kurallarına uyuyor. Ama mesele Ukrayna olunca, Mısır olunca, Türkiye olunca diğer devletler olunca çıkıyor özgürlükten bahsediyor. ABD Başkanı’nın gizli telefon görüşmeleri yayınlansa, bu twitter bu Facebook bu Youtube buna özgürlük diyor mu? Diyemez, Türkiye’ye gelince mi akıllarına özgürlük geliyor? Hiç kusura bakmasın, biz üçüncü dünya ülkesi değiliz. Twitter da, Facebook da, YouTube da Türkiye Cumhuriyet Anayasası’na saygı göstermek zorundadır. Twitter gelir Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin kararlarına uyacağını söyler biz de gerekeni yaparız. Burası muz cumhuriyeti değil Türkiye Cumhuriyeti’dir.  

'SAĞILACAK İNEK' GİBİ GÖRÜYORLAR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'e sert sözler söyledi. Sarıgül'ün Pensilvanya adayı olduğunu öne süren Erdoğan, Sarıgül'ün din istismarı yaptığını söyledi. 

SARIGÜL ARAFAT'TAN KAÇTI

Erdoğan, Sarıgül'ün Zaman gazetesine verdiği röportajdan bölümler aktardı: "Röportajı yapan soruyor: Milletvekiliyken iki sözünüzden biri Allah değildi. Cevap veriyor: Hac ziyaretine katıldım. Röportajı yapan diyor ki: O ziyarette tam Arafat'ta vakfeye varılacağı zaman ortadan kayboldunuz. CHP'li aday 'öyle bir şey yok' diyor. Röportajcı ısrar ediyor. CHP'nin adayı çark ediyor: Evet hacı olmak istemedim." 

KENDİSİNE 'MOR İNEK' DİYOR

Sarıgül'ün kendisini siyasetin 'Mor İneği' olarak tanımladığını anlatan Erdoğan, "Zaten eminim ki Pensilvanya'da buna sağılacak inek olarak bakıyor" dedi. 

ALANDAN NOTLAR...

- Yenikapı'da başlangıç saati 15:00 olarak duyurulan 'Yeniden Milli İrade' mitingi için vatandaşlar 09:00'dan itibaren alana gelmeye başladı.
- Çevredeki güvenlik tedbirleri sabah saatlerinden itibaren üst düzeyde tutuldu, kuş uçurulmadı. 
- Sahil Kennedy Caddesi trafiğe kapatılırken, bölgeye yalnızca polis ve parti araçları alındı.
- Mitinge gelenler kontrol noktalarında aranarak alana girmelerine müsaade edildi. 
- Bölgede, çok sayıda seyyar satıcı yiyecek ve içecek satışı yaptı.
- Vatandaşların miting alanına girişi için İstanbul İl Başkanlığı'na bağlı Ginger'lı partililer görev yaptı. 
- Çeşitli noktalarına görüntü ve ses sistemleri kurulan alanda, mobil WC ve mescit de yer aldı. 
- Denizde parti flamaları bulunan tekneler dikkat çekti. 
- Miting alanında 40 civarında ambulans ve sağlık ekibi ile İstanbul İtfaiyesi'ne ait araçlar hazır bekletildi. 
- Yapılan anonsla katılımcı sayısının 2 milyon olduğu duyuruldu. Alan kapasitesinin üstünde katılım olunca dolup taştı.  
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile ilçe belediye başkan adayları, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ve parti yetkilileri, katılımcıları selamladı. 
- Başbakan Erdoğan, Kocaeli mitinginin ardından Yenikapı Meydanı'na helikopterle geldi.  
- Deniz doldurularak inşa edilen yaklaşık 1 milyon kişilik alan, dünkü AK Parti mitingiyle kamuya açıldı.  


Fetullahçı Terör Örgütü´nün Sınavlarda Yaptığı Usülsüzlüklerin Görüntüsü Ortaya Çıktı

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

ABD Başkanı Trump, Daytona 500'ün açılış törenine katılarak ilk yarışın başlama emrini verdi

Ölü bulunan İngiliz istihbaratçı Le Mesurier'in evi görüntülendi!