• $ 5,8129
  • € 6,5532
  • 238.372
  • 97.246
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Kılıçdaroğlu Mithat Nehir'e rozeti taktı

CHP'de ÖDP'li Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir'in dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun taktığı rozet ile partiye geçmesi küçük çaplı bir kriz yarattı.

x

A.Rezzak ORAL/ANKARA

Bir süre önce Mithat Nehir ile temasa geçerek partiye katılması konusunda mutabakata varılırken, bu durum Samandağ'da belediye başkanlığı yolunda aday adaylığını koyan 16 ismin tepkisine yol açtı. Bu tepkileri göz önünde tutan CHP Lideri Kılıçdaroğlu da Nehir'e rozet taktı ancak adaylığını ilan etmedi.

ROZETİ TAKTI, AMA...

Bir süre önce DP'den istifa eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u partiye üye yapan CHP, ikinci başkan transferini de dün Samandağ'da gerçekleştirdi. 2009 yerel seçimlerine ÖDP'nin adayı olarak giren ve seçimleri büyük bir sürpriz yaparak CHP'li adayın önünde kazanan Mithat Nehir, kısa bir süre önce ise ÖDP'den istifa etti. Bir dizi temasta bulunmak üzere Hatay'a giden Kılıçdaroğlu, dün Samandağ'a da giderek Belediye hizmet binasında Nehir'e CHP rozeti taktı.

ÖRGÜTTE TEPKİ VAR

Samandağ'dan belediye başkanlığı yarışında aday adaylığı başvurusu yapan toplam 16 CHP üyesi genel merkez nezdinde yürütülen kulis faaliyetlerini daha da yoğunlaştırdı. Edinilen bilgiye göre, bu 16 aday Genel merkez yöneticilerine, "Nehir'in şahsi oyu bulunmuyor. Nehir, CHP'ye geçince ÖDP bir başka ismi aday gösterecek. Nehir'in partiye geçmesi CHP teşkilatına haksızlık olmuştur" yönündeki değerlendirmelerini aktardı.

Buna karşılık yerel kaynaklar ise; Nehir'in ÖDP'nin de içinde yer aldığı sol ittifakın adayı olarak seçimlere girdiğine, ancak aldığı oyların büyük bölümünün kişisel oyu olduğuna dikkati çekti. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Tekirdağ´ın Çorlu ilçesi Cemile Yeşil Anadolu Lisesi´nde görev yapan ve yakalandığı kanser hastalığı

Kanseri yenen öğretmene okulunda göz yaşartan karşılama

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Game of Thrones 8. sezon 2. bölümde neler olacak

Türkiye'nin Rus Su-57 savaş uçağını almasının önünde engel kalmadı