• $ 5,7163
  • € 6,2895
  • 275.258
  • 102533
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Jandarma reformu Schengen‘i çözecek

Türkiye’nin Avrupa Birliği koşusuna jandarmanın sivilleşmesi dopingi… Reformu öven AB Türkiye Daimi Temsilcisi Stefano Manservisi: Reformla sınır güvenliğiyle ilgili görevler de İçişleri Bakanlığı'na geçecek. Bu da serbest dolaşım diyaloğunu oldukça kolaylaştırır. 

MAHMUT GÜRER - ANKARA

GÖREV süresinin sona ermesi nedeniyle bir grup gazeteciyle bir araya gelen Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Stefano Manservisi, jandarmanın İçişleri Bakanlığı’na bağlanmasıyla ilgili süreci ‘demokratikleşme’ kapsamında değerlendirdiklerini söyledi. “Bu AB kriterleri çerçevesinde atılan bir adım. Doğru bir süreç, uygulamayı göreceğiz” diyen Manservisi, şöyle konuştu: Jandarmanın, İçişleri Bakanlığı’na bağlanmasıyla birlikte sınır güvenliği ile ilgili görevleri de bakanlık tarafından yürütülecek. Bu da serbest dolaşım bakımından olumlu, Schengen diyaloğunu kolaylaştıracak bir adım. 

PASAPORTLARI DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ 

Türkiye,  Ankara ile AB’nin ortaklaşa olarak hazırladığı yol haritası kapsamında tüm düzenlemeleri zamanında yaparsa vize serbestisiyle ilgili süreç tamamlanabilir. Bu yolda atılabilecek kolay adımlar var. Örneğin biometrik pasaportların tam olarak biometrik hale getirilmesi gerekiyor. Şu anda Türkiye’deki pasaportlar tam olarak gereklilikleri karşılamıyor. Bu kolay bir adım ve kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Olay, önceki gün saat 15.30 sıralarında E-5 Karayolu Sefaköy mevkisi Edirne istikametinde meydana

Yolu Açmayan Kamyonetin Aynasını Böyle Parçaladı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Trump'tan 'saldırıya hazırız' mesajı

Adana'da araçların her yerinden kaçak sigara çıktı (