• $ 6,7094
  • € 7,357
  • 343.809
  • 89085.1
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

HDP milletvekili Murat Bozlak yaşamını yitirdi

HDP Adana Milletvekili Murat Bozlak yaşamını yitirdi.

Uzun bir süredir prostat kanseri tedavisi gören Murat Bozlak, yaklaşık 3 aydır Ankara'da bulunan Güven Hastanesi'nde yatıyordu.

 

YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Milletvekili Murat Bozlak, yarın, memleketi Şereflikoçhisar'da toprağa verilecek.

HDP'den alınan bilgiye göre, Bozlak için, yarın saat 10.00'da, Demokratik Bölgeler Partisi'nin Balgat'taki genel merkezinde tören düzenlenecek.

Törenin ardından Bozlak'ın cenazesi, Şereflikoçhisar'ın Aktaş köyünde toprağa verilecek. 

BOYNUNA SIÇRADI

Prostat kanseri olduğunu öğrendiği günden bu yanan tedavi gören Bozlak'ın rahatsızlığı ilerlemeye başladı. Kanser, boynuna sıçramıştı. Bozlak, ilerleyen hastalığının tedavisi için yaklaşık 3 ay önce yattığı hastanede, akşam saatlerinde yaşamını yitirdi. 

ÖZGEÇMİŞ

Murat Bozlak, 30 Aralık 1952'de Ankara Şereflikoçhisar'ın Aktaş köyünde doğdu. Babasının adı Kadir, annesinin adı Fatma'dır.

Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı. SODEP, SHP, Halkın Emek Partisi (HEP), Demokrasi Partisi (DEP) Kurucu üyeliğinde; Halkın Demokrasi Partisi (HADEP)'in Kurucu Üyeliği ve Genel Başkanlığında bulundu.
İyi düzeyde Kürtçe bilen Bozlak, evli ve 3 çocuk babasıdır.

PERVİN BULDAN DUYURDU

Adana milletvekili Murat Bozlak'ın vefat haberini HDP milletvekili Pervin Buldan, twitter hesabından duyurdu.

,

ERDOĞAN'DAN MURAT BOZLAK İÇİN TAZİYE
 
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Milletvekili Murat Bozlak'ın vefatı nedeniyle eşini telefonla arayarak taziyede bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu akşam önce Murat Bozlak'ın eşi ve oğluyla, ardından da HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile telefonda görüştü. Erdoğan'ın, Bozlak'a rahmet, merhumun ailesine ve HDP'ye de sabır ve başsağlığı dileğinde bulunduğu öğrenildi.

 


Türkiye'den iki ülkeye yardım malzemesi gönderiyor

Türkiye'den iki ülkeye yardım malzemesi gönderiyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sultan II.Abdülhamid 126 yıl önce kurdu... Koronavirüs aşısında önemli adım!

Müslümanların tarihi değiştiren icatları