HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

FLAŞ! Cizre'de operasyon sona erdi

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Cizre'deki operasyonların bugün öğlen saatlerinde sona erdiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Cizre'deki operasyonların bugün öğlen saatlerinde sona erdiğini açıkladı. Ala sokağa çıkma yasağının bür süre daha devam edeceğini açıkladı.

Ala, saldırıya uğrayan Yeni Akit gazetesini ziyaretinin ardından gazetecilerin terör operasyonlarına ilişkin sorusunu yanıtladı.

"TUZAKLAMALAR VAR"

Cizre'deki operasyonların sona erdiğini belirten Ala, şu bilgileri verdi:

"Bugün operasyonlar biraz önce bitti, Cizre'de operasyonlar sona erdi çok başarılı bir biçimde. Ama bundan sonra yine arama tarama faaliyetleri devam edecek. Sokağa çıkma yasakları bir müddet daha Silopi'de olduğu gibi devam ettirilecek. Çünkü tuzaklamalar var, bilinmeyen bazı bölgelerde insanlarımıza zarar verebilecek mayınlamalar olabilir. Yine çukurların kapatılması, bariyerlerin kaldırılması biraz zaman alabilir. Ancak bugün öğle itibarıyla tamamen alandan bu meseleler bertaraf edilmiş yani teröristler ve alana hakimiyet kurulmuştur. Dediğim gibi arama, tarama faaliyetlerinin devam edebilmesi için ve vatandaşlarımızın Cizre'ye girdiklerinde zarar gelmemesini sağlayıcı tedbirlerin tam olarak alınması için biraz daha sokağa çıkma yasağı devam edecek. Operasyonel faaliyetler bugün öğle itibarıyla sona erdi."

Haber Turu

Edirne'de 26 sığınmacı ve kaçak yakalandı

Edirne'de yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 26 sığınmacı ve kaçak yakalandı.

FETÖ Türkiye'yi 7 eyalete bölmüş!

FET֒nün eski ABD Colaroda Eyaleti imamının verdiği ifade örgütün ABD’yi 11 eyalete böldüğünü açıkladı. Türkiye’yi de 7 ...

29 Eylül Süper Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Milli Piyango

Milli Piyango İdaresi tarafından her hafta Perşembe günü düzenlenen Süper Loto çekiliş sonuçları bu akşam açıklanacak. B...