• $ 5,935
  • € 6,6204
  • 243.652
  • 94.498
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Başbakan Erdoğan: Hızlı Tren Hattı Gaziantep‘e gelecek!

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan Gaziantep'te halka seslendi

x

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Biz büyük bir devletiz. Tarihimizle, medeniyetimizle, ecdadımızla, vizyonumuzla büyük bir devletiz. Hiç kimse bize mahalle baskısı yapamaz" dedi.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Pensilvanya’daki zat, ramazanda güya itikaftaymış, itikafdan çıkıyor Gazze için taziye yayınlıyor, İsrail’e bir tek söz söylemiyor. Gazze için yayınladığı taziyede kendi ülkesini, Türkiye’yi eleştiriyor. Sonra itikafa geri girmiş. İtikaf sona erince çıkınca da ülkesine, milletine, bu milletin hükümetine ağza alınmayacak ifadeler kullanıyor, beddualar ediyor" dedi.

Başbakan Erdoğan,  Gaziantep’de, Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Erdoğan, Gaziantep’te cadde ve sokaklarla birlikte meydanı dolduran kalabalığa işaret ederek, “Caddeler, yollar maşallah meydan kadar dolu. Allah sizlerden razı olsun. Bu ne güzel manzara ,bu ne muhteşem manzara. Yine çok farklısınız Gaziantep. Yine kabına sığmıyorsun, Gaziantep. Bugün bir kez daha tarih yazıyorsun, ey Gaziantep. Rabbim sizleri korusun, rabbim Gaziantep’i muhafaza eylesin. Gaziantep yiğitlerin şehri, Gaziantep kahramanların şehri, Gaziantep gazilerin şehri ama şimdi Gaziantep aynı zamanda ensarın şehri” diye konuştu.

“Siz muhacirlere sahip çıktınız, siz sabrettiniz, siz ekmeğinizi kardeşlerinizle paylaştınız. Rabbim hayırlarınızı inşallah kabul buyursun” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Allah sizi cennetine dahil etsin inşallah, Medine’nin ensar ashabına komşu eylesin. Rabbim bir kez dana hepinizden razı olsun. Bugün sizleri bir kez daha hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Gaziantep’e en son 14 Mart’ta geldik. Bu alanda muhteşem bir buluşma gerçekleştirdik. Ardından 30 Mart’ta sandığa gittik, yüzde 55 oy oranıyla adayımızı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızı, Fatma kardeşimi Büyükşehir Belediye Başkanı seçtiniz. 30 Mart’ta sandığa sahip çıktığınız için sizlere teşekkür ediyorum. 30 Mart’ta bir kez daha istiklal mücadelesine sahip çıktığınız için sizlere teşekkür ediyorum.”

Türkiye'nin son derece zorlu ve çalkantılı bir coğrafyanın yanı başında bulunduğuna dikkati çeken Erdoğan, “Gaziantep, serhat şehrimiz olarak bölgedeki çalkantıları elbetteki çok yakından hissediyor" dedi.

Erdoğan, Suriye’den göç etmek zorunda olan 1 milyon 200 bin civarındaki insanın önemli bir kısmının Gaziantep’teki kamplarda kaldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Bunun bazı külfetleri olduğunu biliyorum. Hepiniz bu külfetleri az ya da çok yaşıyorsunuz. Biz hiçbir zaman bencil bir millet olmadık. Hiçbir zaman sadece kendisini düşünen, kendisinden başkasına kayıtsız kalan millet olmadık. Şunu unutmayın bugün Suriye’deki kardeşlerimizin yaşadıklarını geçen yüzyılda, Balkanlar’daki Türkler yaşadı. Yüzbinlerce Türk, asırlardır yaşadıkları topraklardan koparıldı, sürgün edildi. Bulgaristan’da bir dönem yaşanan mezalim nedeniyle oradan binlerce aile ülkemize göç etti. Kafkasya’dan benzeri büyük göçler yaşandı. Onlar bizim kardeşlerimiz, akrabalarımızdı ve hepsine kucak açtık. 91’de Kuzey Irak’tan yüzbinlerce Kürt kardeşim zulümden kaçtı. Onlara da kucak açtık. Şu anda zor şartlar altında bulunan Suriyeli kardeşlerimize kucak açtık. Bu ilelebet devam edecek durum değil. İnşallah Suriye’de şartlar düzeldiğinde, Suriye’de o eli kanlı rejim gittiğinde buradaki kardeşlerimiz de şehirlerine, köylerine, evlerine geri dönecekler. İşte o ana kadar ensar olmanın sorumluğunu yerine getirecek, inşallah ensar olmanın gururunu kendimizle de çocuklarımızda torunlarımızda her zaman yüreğimizde taşıyacağız.”

“SON DERECE MERHAMETSİZ VE VİCDANSIZ TAVIR TAKINIYOR"

Erdoğan, “Cumhuriyet Halk Partisi, bölgedeki tüm diktatör, darbeci ve zalim yöneticilerin arkasında duruyor” dedi.

İlk andan itibaren CHP'nin, Esed rejiminin, "zalim Esed"in yanında, arkasında durduğunu belirten Erdoğan, "CHP, Esed’in yanında durduğu için, Esed zulmünden kaçan ve buraya sığınanlara karşı da son derece merhametsiz ve vicdansız tavır takınıyor" ifadesini kullandı.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Hatay, Kilis, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Kayseri’yi karıştırmak için, buralarda nifak çıkarmak için hem Esed'in dostu CHP hem de onun kuyruğu haline gelen MHP birlikte çalışıyorlar. Kardeşlerim şimdi bunlara bir de monşer aday katıldı. O da aynı zihniyette. Zaten İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteriyken İslam coğrafyasındaki her meseleye kayıtsız kaldı. Bugün de coğrafyamızın her meselesini tam bir monşer tavrıyla uzaktan izliyor. Geçen gün Hatay’da ne diyor, Suriyeli kardeşlerimizi kast ederek, bakın burası çok enteresan, ‘bunlara gelin dendi, geldiler’ diyor. ‘Kabahat bunları buraya getiren de’ diyor. Düşünebiliyor musunuz, bu şahıs İslam İşbirliği Teşkilatı’nda genel sekreterlik yapmış şahıs, 8 sene bu görevi yaptı. İnsan 8 senede bir şey öğrenemez mi? Çekoslovakya Devlet Başkanı dostum, diyor. Dünya ile ilgisi bu kadar. Çekoslovakya iki ayrı devlet olalı 21 yıl oldu ama haberi hala bu monşer adaya ulaşmamış. Artık Çek Cumhuriyeti var. Sadece dünyaya değil kendi ülkesine de yabancı. Kendi ülkesine Fransız. İstiklal Marşı ile Çanakkale Şiiri'ni birbirinden ayıramayacak kadar bu toprakların yabancısı. İzlediniz mi, izlediniz değil mi?”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, SSK Genel Müdürü olduğu dönemde katıldığı, merhum Savaş Ay’ın programının görüntülerini de anımsatan Erdoğan, şunları söyledi:

“SSK’nın genel müdürüyken hastanelerimizin halini gördünüz değil mi? Ah kardeşlerim ah... Bunlara üç koyun ver, kaybedip gelirler. Bunlardan da bir şey olmaz, bunlardan yönetici olmaz. Bunlar sadece hakaret etsin, saygısızlık yapsın. Şimdi millete bile küfür ediyorlar. Yaptıkları iş bu. Şimdi CHP çıkmış bir adaya oy istiyor, MHP çıkmış böyle bir adaya oy istiyor. Ya bunun neresine oy vereceksin? İstiklal Marşı’nı Çanakkale Şiiri'nden ayırt edemeyen bir adaya CHP’ye gönül veren kardeşlerim, MHP’ye gönül veren kardeşlerim oy mu verecek?“

"BUNUN ESERİ BEDDUA. LANET EDİYOR, BELA OKUYOR"

Erdoğan, “Bakın aynı şeyi Gazzeli kardeşlerimize yaptılar. Gazze ateş altındayken, Gazze bombalanırken oradaki çocuklar, bebekler, masum kadınlar ölürken, CHP, MHP ve bunların ortak adayı, bizim Gazze için sesimizi yükseltmemizden rahatsız oldular” diye konuştu.

Erdoğan, şunları kaydetti:

“Pensilvanya’daki şahsın yaptığını gördünüz değil mi? Pensilvanya’daki zat, ramazanda güya itikaftaymış, itikafdan çıkıyor Gazze için taziye yayınlıyor, İsrail’e bir tek söz söylemiyor. Gazze için yayınladığı taziyede kendi ülkesini, Türkiye’yi eleştiriyor. Sonra itikafa geri girmiş. İtikaf sona erince çıkınca da ülkesine, milletine, bu milletin hükümetine ağza alınmayacak ifadeler kullanıyor, beddualar ediyor. Normalde ilim erbabı, otururlar, çalışırlar, yeni eserler yazarlar, yeni kitaplar çıkarırlar. Bu sadece yeni beddualar çıkarıyor. Bunun eseri beddua. Lanet ediyor, bela okuyor. Sağa sola ateşler salıyor ama İsrail’e yine bir tek kelime yok. Gazze için bir tek kelime yok. Çok yazık. Saf zihinleri ben hocayım diye kandıran, ananas peşinde, rafineri peşinde koşan, Hazreti Peygamberi, Hazreti Cebrail’i, Hazreti Kur-an'ı hırsına alet eden herkese yazıklar olsun."

"BUNLARIN BÜTÜN PİSLİKLERİNİ ORTAYA DÖKECEĞİZ"

Paralel yapıyla mücadele için, milletin kendilerine 30 Mart’ta yetki verdiğini anımsatan Erdoğan, "Siz bize 30 Mart’ta talimat verdiniz. Bu ihanet şebekesiyle mücadele için bize sorumluluk yüklediniz. Ne dedik? Bunların inine girilecek, dedik. Girildi mi? Girmeye devam edeceğiz. Bunların bütün pisliklerini ortaya dökeceğiz, ülkelerine nasıl ihanet ettiklerini, başka ülkelerin hesabına nasıl casusluk yaptıklarını belgeleriyle ortaya koyduk, koymaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Bunlara rağmen, Pensilvanya, CHP, MHP’ye rağmen Gazze’nin sesi olmayı sürdüreceğiz, bunlara rağmen Suriye’deki mazlumların elini tutmayı sürdüreceğiz" diye konuşan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

“Bunların sorumsuz, son derece tehlikeli açıklamalarına rağmen Türkmen kardeşlerimizi korumaya, kollamaya, her an onların yanında durmaya devam edeceğiz. Şunu bilmenizi istiyorum sevgili kardeşlerim, biz büyük bir devletiz. Ekonomisiyle büyük bir devletiz. Tarihimizle, medeniyetimizle vizyonumuzla, ecdadımızla büyük bir devletiz. Hiç kimse bize mahalle baskısı yapamaz. Biz hakkı savunurken hiç kimse bizi susturamaz. Artık hiç kimse, hiçbir odak bu ülkeye istikamet çizemez, gündem dayatamaz, gündemini belirleyemez. Allah’ın izniyle Gazze’yi de biz savunacağız, Mısır’daki mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz. Suriyeli kardeşlerimize kardeş olmaya, onlara ensar olmaya devam edeceğiz."

Irak’ta yaşanan kardeş kavgasına da değinen Erdoğan, Irak halkının da yanında dimdik durmaya devam edeceklerini vurguladı. Erdoğan, Açe, Hint Yarımadası'na, donanmalar gönderen Osmanlı’nın torunları olduklarını ifade ederek, bunun sıradan bir iş olmadığının altını çizdi.

"AYNI ŞEYİ 30 MART SEÇİMLERİNDE DE YAPTI YSK"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulunun cumhurbaşkanı seçimine ilişkin hazırladıkları reklam filminin yayınının durdurmasına dair, "Aynı şeyi 30 Mart seçimlerinde de yaptı bu YSK. Orada da biliyorsunuz bir bayrak filmi hazırlamıştık. Yine orada da bayraktan rahatsız oldular. Anlamak mümkün değil" dedi.

Erdoğan, Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde, 10 Ağustos’un Türkiye’de bir dönüşüm tarihi olduğunu belirtti. 

Erdoğan, bu tarihin yeni Türkiye için bir milat olduğunu, vatandaşların sadece cumhurbaşkanı seçmeyeceğini, Türkiye'nin gücüne güç katacağını ifade etti. 

Alanda bulunanlara cumhurbaşkanı seçimine ilişkin hazırladıkları reklam filmini izleyip izlemediklerini soran Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ne oluyor orada? Beğendiniz mi? Millet, sahibi olduğu yıldızı ehline emanet ediyor. Millet, devletiyle kucaklaşıyor. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Bu ilke 10 Ağustos'ta tam manasıyla hayata geçiyor. MHP bu reklam filminden rahatsız olmuş. Haberiniz var mı? Niye rahatsız olmuş biliyor musunuz? Ezan sesi var. Niye rahatsız olmuş biliyor musunuz? Seccade var. Niye rahatsız olmuş biliyor musunuz? Anadolu’nun o yaşmaklı anası var. Seccade ya onları rahatsız etmiş ve Yüksek Seçim Kurulu, 6’ya 4 oy çokluğuyla bu kısımların bu filmden çıkarılmasının istedi. Aynı şeyi  30 Mart seçimlerinde de yaptı bu YSK. Orada da biliyorsunuz bir bayrak filmi hazırlamıştık. Yine orada da bayraktan rahatsız oldular. Anlamak mümkün değil. Bırakalım herkes bunları değerlendirsin. Yeter ki bizim ortak değerlerimiz bunlar olsun. Bayrak bizim ortak değerimiz değil mi? Ezan bizim ortak değerimiz değil mi? Hadi bakalım. Ben şimdi diyorum ki 'Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli, ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli' Hadi bakalım. Söylemeyeyim mi ben bunu?"

CHP ile bu kadar ittifak yapanın sonunun böyle olacağını ifade eden Erdoğan, "Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu" sözünü hatırlattı.

MHP’nin yol arkadaşının artık CHP, Sosyalist İşçi Partisi ve Devrimci Halk Partisi olduğunu belirten Erdoğan, MHP’ye gönül vermiş kişilere seslenerek "Bu arkadaşlardan haberiniz var mı" diye sordu.

"Ah MHP’ye gönül vermiş kardeşlerim, herhalde bunun idrakiyle pazar günü MHP’nin yöntemine gereken cevabını vereceğinizi inanıyorum" diyen Erdoğan, CHP’ye gönül verenlerin de bu tabloyu gördükten sonra gereken dersi vereceklerine inandığını ifade etti.

"Verin ki ibret alsınlar, akıllarını başlarına toplasınlar, başarısız olduklarını anlasınlar ve kendilerini sorgulasınlar" şeklinde konuşan Erdoğan, artık yeni Türkiye'nin kurulduğunu eski Türkiye'nin tasfiye olacağını anlattı.

Alandakilere, "10 Ağustos’a hazır mısın Gaziantep, sandığa gidiyor muyuz? Yeni Türkiye’ye evet mi? 77 milyon kardeş Türkiye’ye evet diyor muyuz Gaziantep?" diye soran Erdoğan, Gaziantep’in 2007 halk oylamasında yüzde 80, 2010 halk oylamasında yüzde 70 ile evet dediğini, 10 Ağustos’ta da rekor beklediklerini söyledi.

Sadece AK Parti’ye gönül verenlere değil, CHP, MHP, HDP, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi ve tüm partilere gönül vermiş kardeşlerine de seslendiğini söyleyen Erdoğan, büyük bir destek beklediğini kaydetti.

"İnşallah bir rekor kıracağız" diyen Erdoğan, 3 Kasım 2002’nin Türkiye için bir milat olduğunu, bu tarihten sonra devletle milletin kaynaştığını, uçurumun kapandığını, vatandaşını horlayan, dışlayan devletin gittiğini, vatandaşına her hizmeti sunan devlet anlayışı geldiğini dile getirdi.

Afyonkarahisar’dan yola çıkarken, "Türk'üyle Kürt'üyle Arap'ıyla Laz'ıyla Çerkez'iyle Gürcü'süyle Boşnak'ıyla Pomak'ıyla Roman'ıyla, yaradılanı Yaradan'dan ötürü severiz” dediklerini hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ve tek millet dedik, tek millet bunun kalıbıdır. Tek millet ne sadece Kürt'tür ne sadece Türk'tür, ne sadece Arap'tır, ne sadece şudur budur. 77 milyonun tamamı tek millettir. Yani çokluk içinde teklik. Buna tasavvufta ' kesrette vahdet' derler. Bu şekilde bir birlik, tek millet. İki: 'bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.' Bayrağımız bu tek bayrak. Alternatif bayrak asla. Üç: 780 bin kilometre kareyle tek vatan. Kimse bu vatan topraklarında ameliyat yapamaz. Yapmaya kalkarsa karşısında bizi bulur, demir yumruğumuzu bulur. Yapamaz. Dört: Tek devlet. Türkiye Cumhuriyeti devletine alternatif bir devlet, bir paralel devlet asla olamaz. İşte inlerine girdik, girilecek ve bu tür yapılanmayı yapanlar bunun bedeli ödeyecek.''

"ÖZGÜR İRADENİZLE GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN TÜRKİYE İÇİN OYUNUZU KULLANIN"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''İradenize sahip çıkın, sandıklara sahip çıkın, demokrasiye sahip çıkın. Mutlaka sandığa gidin. Özgür iradenizle güçlü Türkiye için yeni Türkiye için oyunuzu kullanın. İleride çocuklarınıza, torunlarınıza 'ben ilk cumhurbaşkanı seçiminde oy kullandım' diyeceksiniz. Çocuklarınıza, torunlarınıza bunu söyleyeceksiniz. Bu büyük bir bahtiyarlıktır. Bunu yaşayacaksınız'' dedi.

Gaziantep Demokrasi Meydanında düzenlenen mitingde ''Rabia'' işareti yaparak ''tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet'' diyen Erdoğan, Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacağına inandığını söyledi. 

Huzura, istikrara koştuklarını, güvenli Türkiye ile emniyeti, adaleti, demokrasiyi,  hukuku ve ekonomiyi daha da güçlendirdiklerini belirten Erdoğan, Türkiye'nin milli gelirinin 12 yıl önce, 230 milyar dolar olduğunu bu rakamın şimdi 820 milyar dolara yükseldiğini söyledi. Erdoğan, '' 230 nerede, 820 nerede''  ifadesini kullandı.

Erdoğan, aynı dönemde Türkiye'nin borcunun gayrisafi milli hasılaya oranının da yüzde 73 olduğuna işaret ederek, ''Yani 100 liranın 73 lirası borçtu, şimdi 100  liranın 35 lirası borç. Nereden nereye? Devletin borçlanma faizi yüzde 63'tü. 100 liraya 63 lira faiz ödüyordu. Şimdi, yüzde 9,3. Şimdi aradaki fark kimin cebinde? Milletin cebinde'' diye konuştu.

Enflasyonun yüzde 30'dan yüzde  9,1'e gerilediğine dikkati çeken Erdoğan, şöyle devam etti:

'' Nereden nereye... Bu CHP'nin yavrusu DSP, MHP ortak hükümetteydiler, biliyorsunuz. 5 yıllığına seçildiler, 3,5 yılda bırakıp kaçtılar. IMF'ye borçlandılar. IMF'ye borç neydi? 23,5 milyar dolar, bize öyle bıraktılar. Bu borcu kim ödedi? Biz ödedik. Şu anda borç var mı IMF'ye? Yok. IMF bizden borç istiyor şimdi. 5 milyar dolar, vereceğiz. Bak nereden nereye. Borç alan değil, borç veren. Bitmedi, bunlar milliyetçiyiz diyorlar değil mi. Merkez Bankası bizim milli bankamız değil mi? Merkez Bankasının  kasasını boşalttılar. Ne vardı kasada biliyor musunuz? 27,5 milyar dolar. Şimdi Merkez Bankasının kasasında döviz rezervimiz ne biliyor musunuz? 133 milyar dolar. Halep oradaysa, arşın Gaziantep'te. O kadar açık net.''

GAZİANTEP'E YATIRIMLAR

Gaziantep'teki yatırımlara da değinen  Erdoğan, ''Biz bu ülkede, öyle bir adım attık ki işte yollarıyla her şey ortada. Şimdi Gaziantep'te havalimanından iniyorsunuz, Gaziantep şehrine girişi görüyorsunuz. Artık bir modern şehir, ortada, TOKİ'nin konutları ortada, güzellikler ortada. Hamdolsun belediye başkanlarımızla başarılı bir süreç işlendi Gaziantep'te. Şimdi de hanım eli değiyor artık Gaziantep'e. Millete hizmet yolunda bir an olsun yüz çevirmedik, durmak yol yola devam'' şeklinde konuştu.

Proje üstüne proje yaptıklarını,  eser üstüne eser ürettiklerini anlatan Erdoğan,  eğitimden sağlığa, adaletten emniyete, ulaşımdan enerji , toplu konuttan barajlara kadar ülkenin her bir bölgesini dev projelerle, dev yatırımlarla buluşturduklarını ifade etti.

Tek gayelerinin millete hizmet, ülkeyi adaletle kalkındırmak olduğunu vurgulayan Erdoğan, Gaziantep'in bu yatırımların her birine şahit olduğunu söyledi.

Gaziantep'e 12 yılda 13,5 milyar  lira yatırım yaptıklarını bildiren Erdoğan, ulaştırma ve haberleşmede 2 milyar lira, eğitimde 2 milyar lira, toplu konutta 1 milyar lira, aile ve sosyal politikalarda 1 milyar lira, tarım ve hayvancılıkta 820 milyon lira, enerjide 430 milyon lira yatırım yaptıklarını kaydetti.

''HIZLI TREN HATTI GAZİANTEP'E GELECEK"

Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Şu anda bir müjde veriyorum. Konya-Karaman arası hızlı tren hattının yapımı sürüyor. Bu yüksek hızlı tren hattı Karaman, Ulukışla, Mersin, Adana, Osmaniye güzergahını takip ederek,  nereye gelecek? Gaziantep'e gelecek. Projeler hazır. Buradan da  Şanlıurfa'ya, Mardin'e, sınıra kadar devam edecek. Adana-Gaziantep yeni demiryolu projesinin parçası olan Gazi-Ray'la ilgili  altyapı çalışmaları da son sürat devam ediyor. Burası tamamlandığında Gaziantep Türkiye'nin  en özgün kent içi raylı sistemlerinden birine sahip olacak.''

Gaziantep'e  2003 yılına kadar, 79 yılda 116 kilometre bölünmüş yol yapıldığını anlatan Erdoğan, 12 yılda kendilerinin ise  230 kilometre bölünmüş yol yaptıklarını, farklarının bu olduğunu dile getirdi. 

Sağlık alanında Gaziantep'e çok önemli eserler inşa ettiklerini aktaran Erdoğan, bin 216 yatak kapasiteli sağlık tesislerini Gaziantep'e kazandırdıklarını ayrıca içinde her türlü konfora sahip bin  867 yataklı dev bir şehir hastanesi kazandıracaklarını bildirdi. Erdoğan, bu hastanenin 7 ayrı ihtisas alanında faaliyet gösteren modern bir sağlık kampüsü olacağını ifade etti. Hastanenin  yapımı sürdüğünü anlatan Erdoğan, 3 yıl içinde tamamlayıp, hizmete sunacaklarını kaydetti.

''Gaziantepspor ne alemde? Gaziantepsporlu kardeşlerimin spora olan tutkusunu da  iyi biliyorum'' diyen Erdoğan,  33 bin seyirci kapasiteli stadyumun yapımının devam ettiğini, bu stadyumun önümüzdeki yıl tamamlanmış olacağını ifade etti.

Milletin teveccühüyle cumhurbaşkanı seçilirse Gaziantep'te devam eden tüm projelerin takipçisi olmayı sürdüreceğine işaret eden Erdoğan, hiçbir yatırımın yarım kalmayacağını, bundan hiç kimsenin endişe duymaması gerektiğini söyledi.

''VATANA HİZMET İÇİN KOŞTURAN BİR TAYYİP ERDOĞAN GÖRECEKSİNİZ"

"Rabbim ömür verdikçe milletimin hizmetinde olmaya devam edeceğim. Bu aziz millete, vatana hizmet için koşan, koşturan bir Tayyip Erdoğan göreceksiniz" diyen Erdoğan, bu yüzden destek istediğini belirtti. 

  Seçime 2 gün kaldığını hatırlatarak meydandaki kadınlara seslenen Erdoğan, "Sabah akşam koşturmaya var mıyız? Unutmayın kale içeriden fethedilir. Kalelerin fatihi sizsiniz. Sizden özellikle destek istiyorum. Bu ülkede kadına değer, AK Parti iktidarıyla geldi. Bizden önce Türkiye'nin gündeminde bu yoktu" dedi.

"Abiler şu iki gün çalışmaya var mıyız? İki gün kapı kapı dolaşmaya var mıyız? 24 saat kapı kapı dolaşmaya var mıyız?" diye soran Erdoğan, çok çalışacaklarını ve çok gayret edeceklerini tekrarladı.

Erdoğan, 10 Ağustos'un Türkiye için bir milat olacağını dile getirerek "İradenize sahip çıkın, sandıklara sahip çıkın, demokrasiye sahip çıkın. Mutlaka sandığa gidin. Özgür iradenizle güçlü Türkiye için yeni Türkiye için oyunuzu kullanın. İleride çocuklarınıza, torunlarınıza 'ben ilk cumhurbaşkanı seçiminde oy kullandım' diyeceksiniz. Çocuklarınıza, torunlarınıza bunu söyleyeceksiniz. Bu büyük bir bahtiyarlıktır. Bunu yaşayacaksınız" diye konuştu. 

Vatandaşlardan Türkiye ve gelecek nesiller için dua etmelerini isteyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"(Dua, dua, yıldızlar avuçta gök parçalanmış). Üstat böyle diyor. Onun için aman duayı ihmal etmeyelim. Dualarınızda Gazze'yi, Mısır'ı unutmayın. Libya'yı unutmayın, Suriye'yi unutmayın, Irak'taki mazlum kardeşlerimizi unutmayın. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Allah bizi utandırmasın. Bize Allah yeter, bize millet yeter, bize Türkiye yeter."

Notlar

Mitingin gerçekleştirildiği Demokrasi Meydanı'na eşi Emine Erdoğan'la gelen Başbakan Erdoğan, platforma çıkarak vatandaşları selamladı. Miting alanında "Vatan İçin Gazi Olduk, Erdoğan Yoluna Baş Koyduk", "Gazi Şehir Burada Büyük Ustanın Yanında", "Tıpış Tıpış Değil Koşa Koşa Geldik", "Tenzile Ananın Yiğidi, Şahinbey'imize Hoşgeldin", "Ekmeğimiz Aşımız Seninle Hep Dik Başımız", "Yolun Yolumuzdur Sen Neredeysen Biz Oradayız", "Cumhurbaşkanlığı Yolunda da Gaziantep Yanında" yazılı pankartlar dikkati çekti. Mitinge, İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Hüseyin Çelik ve Abdulhamit Gül, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Binali Yıldırım, milletvekilleri, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de katıldı

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Yeni bir şeyler üretme fikri, her zaman gelişimin önünü açar. Açılan üretim yolunda ise rekabetler d

Apple vs Samsung: Teknoloji Savaşı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

CHP'lilerden, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis toplantısıyla ilgili pes dedirten yalan

Cenk Tosun sahada sert evde romantik