• $ 6,056
  • € 6,7695
  • 248.744
  • 86.796
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

TİB Başkanı yeniden savcı

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu'ndan sürpriz atamalar. TİB Başkanı Fethi Şimşek Ankara Bölge Mahkemesi Başsavcılığına atandı. KCK savcısı Bayraktar Beykoz Başsavcısı oldu

Seda KILIÇ

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), 30 Kasım 2012 tarihli Adli Yargı Kararnamesi'ni tamamladı. Kararnameye göre 471 hakim ve savcının görev yerleri değiştirildi.
EN çarpıcı atama TİB Başkanı Fethi Şimşek oldu. Şimşek, 7 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevinden Ankara Bölge Mahkemesi Başsavcılığı'na atandı.
O SAVCILARA TERFİ
MİT krizine yol açan KCK soruşturmasına imza atan Cumhuriyet Savcısı Bilal Bayraktar Beykoz Başsavcısı olarak atandı. Hrant Dink Davası savcılarından İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hikmet Usta Bakırköy Başsavcı Vekilliğine, Balyoz Davası'na bakan Hüseyin Uyar ise Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine atandı.
KURUL Kadıköy, Kartal, Üsküdar, Ümraniye, Pendik, Tuzla, Sultanbeyli adliyelerinin birleştirme işlemlerinin İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın belirleyeceği takvim kapsamında en geç 21 Ocak 2013 tarihine kadar yapılmasına karar verdi.
KadIköy, Kartal, Üsküdar, Ümraniye, Pendik, Tuzla, Sultanbeyli Cumhuriyet savcılıklarında ve mahkemelerinde bulunan dosyaların herhangi bir karara gerek kalmaksızın bulunduğu safhadan devam edilmek üzere İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi'nce yetkilendirilecek İstanbul Anadolu Adliyesi mahkemelerine gönderilmesi, devir işlemleri gerçekleşinceye kadar cumhuriyet savcılıklarındaki ve mahkemelerdeki dosyalarla ilgili olarak mevcut işlemlerin aynen devam ettirilmesi kararlaştırıldı. İstanbul Anadolu Adliyesi'ne atananlara ilişkin tebligatların hemen yapılmayarak taşınma işlemleri tamamlandıkça yapılması karara bağlandı.

7 yıldır o koltuktaydı
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Fethi Şimşek, 1985'te Ordu'da göreve başladı. 1998'e dek Kulp, Konya/Bozkır ve Simav cumhuriyet savcılığı görevini yürüttü. 1998'den 2005'e dek Ankara Adliyesi'nde Soruşturma Savcısı olarak görev yaptı. Şimşek 2005'ten bu yana Telekomünikasyon İletişim Başkanı olarak görev yapıyordu. Şimşek'in adı son dönemde 'dinlenme' tartışmalarıyla gündeme gelmişti.
 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Osmanlı döneminden günümüze uzanan yüzlerce yıllık bir lezzet olan dünyaca ünlü Kilis tava, Ramazan

Osmanlı´dan Günümüze: ’Kilis Tava’

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Genelkurmay arşivlerinden özel Atatürk fotoğrafları

U¨lke genelinde es¸ zamanlı kumar ve tombala uygulaması