• $ 6,0508
  • € 6,5563
  • 307.506
  • 120974
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Taner Yıldız: 301 işçimiz hayatını kaybetti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'daki maden faciasında şu ana kadar toplam 485 işçinin kurtarıldığını, 301 işçinin de hayatını kaybettiğini açıkladı.Ayrıca Yıldız, yazar Yılmaz Özdil'e sert tepki gösterdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Soma'da facianın meydana geldiği madenden 485 işçinin kurtulduğunu, 301 madencinin şehit olduğunu açıkladı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN
 
Sabah yaptığı açıklamada madende 2 veya 3 kişinin daha olabileceğini yeni yangın başladığını söyleyen Bakan Yıldız saat 13.00'deki basın açıklamasında yangının kontrol altına alındığını, içeride iki işçinin olduğunun kesinleştiğini açıkladı. Bakan Yıldız, "Şu ana kadar 485 işçimiz kurtarıldı, 301 işçimiz de hayatını kaybetmiş oldu. Bugün gece çıkartılan 10 işçimizi de ailelerine teslim etmeyi planlıyoruz. Otopsi ve DNA işlemleri sonuçlanacak. Şu anda içeride olan 2 işçimizi de çıkarıp teslim etmeyi planlıyoruz" dedi.

SON 2 CESET DE ÇIKARILDI   

299 işçiden sonra madende kalan son 2 işçinin de cesedi çıkarıldı. Şuanada kadar 290 cenaze ailelerine teslim edildi

YILMAZ ÖZDİL'E SERT TEPKİ

Bakan Taner Yıldız, Yılmaz Özdil'in, "AK Parti'ye o verdikleri için o işçilerin ölümü müstehaktır" sözüne sert tepki gösterdi.

İşte Yıldız'ın o açıklaması: 

Bu kısmına dayanamaycağım arkadaşlar, Bir adam diyor ki, "Bunlar AK Parti mitingine gittikleri için, bunlar müstehaktır" diyor. Ben 77 milyonun yaralı olduğunu söylemiştim ama, 1 kişiyi bu sayıdan çıkarın. Ben buna artık hiç bir şey söyleyemiyorum. Böyle bir insanla yan yana nasıl çalışılabilir, böyle bir adamla nasıl bir fikir beyan edilebilir. Biz basının özgür olmasını istiyoruz ama, buna ne diyebiliriz. Ben herkesi 301 insanın cenazesine saygı göstermeye çağırıyoruz. Böyle bir cümle kabullenemez. Bu kadar da haksızlık olmaz. 


<p>Kent merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Kars Harakani Havalananı´nda geçtiğimiz günlerde kurt heye

Kars´ta Havalimanı Pistine Kurt İndi

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Patara'daki deniz feneri asırlar sonra yeniden ışık verecek

Tarım Bakanlığı hileli ürünleri yayınladı! İşte taklit veya tağşiş yapılan ürünler...