• $ 5,8129
  • € 6,5532
  • 238.372
  • 97.246
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Sivas Valisi Zübeyir Kemelek hayatını kaybetti

Bir süredir Malatya'daki Turgut Özal Tıp Merkezi'nde tedavi gören Sivas Valisi Zübeyir Kemelek hayatını kaybetti.

x

Sivas Valisi Zübeyir Kemelek (60), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Bir süre önce kadavradan karaciğer nakli yapılan Kemelek, tedavisinin sürdüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Organ Nakli Yoğum Bakım Ünitesinde vefat etti.

ÖLÜM SEBEBİ KARACİĞER UYUŞMAZLIĞI

Bir süreden beri karaciğer rahatsızlığı yaşayan ve tedavisi için karaciğer nakli yapılmasına karar verilen Sivas Valisi Zübeyir Kemelek’e, Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakil Merkezi’nde 13 Şubat 2014 tarihinde karaciğer nakli yapılmıştı. Karaciğer naklinin kadavradan yapıldığı öğrenilirken, Vali Kemelek’in nakil sonrasında yoğun bakıma alındığı ve bu sabaha karşı vefat ettiği belirtildi.

Kemelek’e canlıdan karaciğer nakli yapılmak istendiği, ancak bağış canlı karaciğer bulunamaması nedeniyle kadavradan nakil yapıldığı belirtilirken, kadavradan nakil yapılmasından dolayı uyum sağlamadığından öldüğü ileri sürüldü.

Zübeyir Kemelek kimdir?

Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, 1954 yılında Çorum'un İskilip ilçesinde doğdu. 

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitiren Kemelek, Espiye Kaymakamlık Vekilliği, Şabanözü, Nazımiye, Iğdır, Ümraniye Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Şube Müdürlüğü, İller İdaresi Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı, Kayseri Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

İstanbul Ümraniye Kaymakamlığı'ndan sonra 2006 tarihinde Osmaniye Valiliği'ne atanan Kemelek, 2009 yılında Tekirdağ Valiliği görevine atandı. 3 Ağustos 2012'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Sivas Valiliği'ne atanan Kemelek, evli ve 3 çocuk babasıydı.

SİVASSPOR'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Sivasspor Kulübü, Sivas Valisi Zübeyir Kemelek'in vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı. Kulübün internet sitesinde yönetim kurulu adına yayımlanan mesajda, şunlar kaydedildi:

"Bir süre önce karaciğer nakli yapılan Valimiz Zübeyir Kemelek´in tedavisinin sürdüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Organ Nakli Yoğum Bakım Ünitesinde vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Görev yaptığı süre içerisinde şehrimize büyük hizmetlerde bulunan ve herkes tarafından sevilen valimiz merhum Kemelek'e yüce Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, şehrimize ve sevenlerine başsağlığı dileriz."  AA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Tekirdağ´ın Çorlu ilçesi Cemile Yeşil Anadolu Lisesi´nde görev yapan ve yakalandığı kanser hastalığı

Kanseri yenen öğretmene okulunda göz yaşartan karşılama

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Game of Thrones 8. sezon 2. bölümde neler olacak

Türkiye'nin Rus Su-57 savaş uçağını almasının önünde engel kalmadı