• $ 5,8338
  • € 6,4965
  • 281.487
  • 94896.2
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Milli Tren Projesi‘nde sona gelindi

Milli Tren Projesi'nin artık resmen sonuna gelindi ihale aşamasının başlaması bekleniyor. Yapılan tasarımlar da bir bir ortaya çıktı... Bu proje ile Sakarya ilinin marka olması bekleniyor.

Milli Tren Projesi kapsamında üretimi gerçekleştirilecek Elektrikli Tren Seti ve Dizel Tren Seti tasarımının tamamlandığı açıklandı.Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) Genel Müdürü Erol İnal, Milli Tren Projesi kapsamında üretimi gerçekleştirilecek Elektrikli Tren Seti ve Dizel Tren Seti'nin tasarımının tamamlandığını söyledi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

İHALE AŞAMASINA GELİNDİ

Erol İnal, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) yönetim kurulu üyelerini kabulünde yaptığı açıklamada, TÜVASAŞ'ta üretimi gerçekleştirilecek olan elektrikli ve dizel tren setlerinin tasarımlarının yapıldığını ve ihale aşamasına gelindiği bilgisini verdi. Milli Tren Projesi ile vagon ve demiryolu araçları üretiminde Sakarya'nın marka olabileceğini ifade eden İnal, 'Çünkü bu sektör Türkiye'de yeni yeni ayağa kalkan, şekillenen bir sektör ve çok hızlı yol alıyor. Bugün Sakarya, sadece vagon değil setlerin üretildiği bir yer haline geldi. Bu, sektör adına büyük bir başarıdır. Demiryolu, sadece ulaştırma değil turizm ve ticaretin canlanması anlamında da büyük önem taşıyor.' dedi.

TÜRKİYE 20. SIRADA

Şehirlerin, garların etrafında geliştiğini ve şekillendiğini ifade eden İnal, 'Dünya ülkelerine baktığımızda istatistikler gösteriyor ki İsviçre, dünya seyahat ortalamasında ilk sırada. Ardından Almanya ve İngiltere geliyor. Bu sıralamada Türkiye 20. sırada yani geride. Bunun artırılması, demiryolu güzergahının çoğaltılması ve hızlı trenlerle mümkün olacaktır.' diye konuştu. SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul da raylı taşıtlar konusundaki gelişmeleri yakından takip ettiklerinin bilgisini verdi. Mahmut Kösemusu, 'Kendi tren setleri ve yüksek vagonumuzu üretmek için büyük heyecanla çalışan mühendis ve işçilerimiz, yöneticileriyle birlikte adını demiryolu tarihine altın harflerle yazdıracak' diye konuştu. AA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Midyat Hükümet Konağı´nda bulunan SGK İlçe Müdürlüğü’ne işlem yapmak üzere torunu ile birlikte ge

Polis Memurundan Takdir Toplayan Hareket

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

ABD YPG'yi tünel savaşı için eğitti

Terör örgütünün kış üslenmesine fırsat verilmiyor