• $ 5,5671
  • € 6,1783
  • 270.76
  • 95734.2
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İşte 'MAK' timinin cephaneliği

Yeşilköy’deki Hava Harp Okulu’nda Bakırköy polisi tarafından yapılan aramalarda, kadınlar tuvaletindeki gizli bir bölmede MAK Timi’ne ait olduğu öğrenilen cephanelik ele geçirildi.

HABER MERKEZİ

FET֒cülerin 15 Temmuz’da kalkıştıkları hain darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında 11 Ağustos 2016 tarihinde, Yeşilköy’deki Hava Harp Okulu’nda da aramalar yapılmıştı. Bakırköy Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen aramalarda Muharebe Arama Kurtarma (MAK) Timi’ne ait mühimmatlar ele geçirildi. Kadınlar tuvaletindeki gizli bir bölmeden çıkan mühimmatlar cephaneliği aratmayacak türden. İçerisinde yok yok. Ele geçirilenler arasında ağır makineli tüfekten,  bomba atar takılı uzun namlulu tüfeğe, ilk yardım malzemesinden sis bombasına kadar çok sayıda mühimmat bulunuyor.  

HÜCUM YELEĞİ DEĞİL SANKİ ECZANE

Bulunan hücum yeleklerinin içerisinde çok sayıda poşet içerisinde ve tüp şeklinde serum ve serum iğneleri, gazlı bez, sargı, yara bandı, ameliyat eldivenleri dikkat çekti. Malzemeler arasında, makas, krem, antibiyotik haplar ve çeşitli ebatlarda iğne kapsülleri, şırınga ve iğne, Flaster bant ince çelikteler, alkollü pedler ve tıbbi poşetler içerisinde ilk yardım setleri de var.

GİZLİ CEPHANE

Ele geçirilen malzemeler ise şöyle:  “1 Adet Dürbün takılı MG4 ibareli ayaklı ağır makineli tüfek, 1 Adet HK 416 ibareli üzerinde gece görüş dürbünü ve fener takılı uzun namlulu makineli tüfek, 1  Adet HK 416 ibareli dürbünü ve fener takılı uzun namlulu makineli tüfek, 1  Adet HK 416 ibareli üzerinde bomba atar takılı uzun namlulu makineli tüfek, 4  Adet Beratta marka 9mm çapında tabanca, 2  Adet El Bombası, 9  Adet Sis Bombası, 1  Adet Gaz Bombası, 4  Adet Bomba atar fişeği, 150 Adet 9mm çapında fişek, 778 Adet 5.56 mm çapında fişek, 5.56 mm çapında 15 adet fişek kapasiteli 26 adet şarjör, 9mm çapında 15 adet fişek kapasiteli 10 adet şarjör, 2  Adet işaret fişeği tabancası, 4  Adet üzerinde kamera bulunan askeri kask, 2 Adet Askeri kask üzerinde takılan operasyon gözlüğü, 2 Adet askeri kar maskesi, 1 Adet Askeri bere, 4 Adet hücum yeleği, 1 Adet HARRİS Marka telsiz ve bu telsize ait kulaklık ile birlikte bağlantı aparatı, 2 Adet ASELSAN Marka el telsizi ve bu telsize ait 1 adet yedek bataryası, 3 Adet aydınlatma çubuğu, 3 Adet komando tipi bıçak ve 1 adet İsviçre çakısı, 2 Adet bileğe takılan navigasyon cihazı, 1 Adet başa takılan aydınlatma lambası, 2 adet pusula, 1 Adet el feneri, 3 Adet eldiven, 4 Adet bacağa bağlanan Beratta tabanca kılıfı, 2 Adet 5.56 mm X45 şarjör kılıfı ve çeşitli ebatta toplam 27 adet pil”

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesine bağlı Işıktepe Mahallesi Manavgat Sokak´ta meydana gelen tavuk

Tavuk Alma Cinayetinin Güvenlik Kamera Görüntüleri Ortaya Çıktı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Yılın en büyük indirimi açıklandı: Otomobil markaları ağustos ayına iddialı kampanyalar hazırladı

Dev balina sahile vurdu: Vinç taşıyamadı