• $ 5,7903
  • € 6,403
  • 271.69
  • 108869
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İşte Fethullah Gülen'i yalanlayan belge

Paralel yapının 1 numarası Fethullah Gülen'in avukatları açtıkları davalarda faiz istediklerini reddederken, dava tutanakları ise bu açıklamaları yalanlıyor.

Fetullah Gülen’in açtığı davalarda faiz istediğinin belgelerle ortaya konulmasına rağmen Gülen’in avukatı Nurullah Albayrak tarafından haberin yalan olduğunun iddia edilmesi, “Bunlar da utanmada yok!” dedirtti. Paralelin gazeteleri Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in açtığı davada faiz istediğini ileri sürerek, Görmez’i faiz yemekle suçladı, ancak aynı gazete ve gazeteciler Fetullah Gülen’in açtığı davalarda faiz istediğini ise görmezden geliyorlar.

Bu konuyla ilgili geçtiğimiz Pazar günü Akit gazetesinde, “Gülen de faiz istiyor” başlığıyla yayınlanan haberde, Fetullah Gülen’in Akit gazetesine açtığı davalarda “faiz” istediği dava dosyaları yayınlandı. Belgelerde apaçık Gülen’in davalarda faiz istediği görülüyordu ama buna rağmen Fetullah Gülen’in avukatı Nurullah Albayrak ise dün Gülen örgütünün yayın organı Zaman’a verdiği görüşünde, “Gülen’in istediği davalarda faiz talebi yok” dedi. Fetullah Gülen’in, “faiz” istediğini gösteren ortada dava dosyası yani belgeler olmasına rağmen avukatı Nurullah Albayrak tarafından “yalanlanması” anlaşılamadı.

İŞTE GÜLEN’İN “FAİZ” İSTEDİĞİ O DAVALARDAN BİRKAÇI

Fetullah Gülen’in “faiz” istediği dava dosyalarından birkaçı şunlar:

Fetullah Gülen, Avukatı Orhan Erdemli aracılığıyla 6 Ocak 2014 tarihinde Hüseyin Kulaoğlu imzasıyla yayınlanan, “Gülen’in utanç mektupları” başlıklı haber hakkında Bakırköy Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimliği’ne suç duyurusundu bulundu. 20 bin TL manevi tazminat ile birlikte “yayın tarihinden itibaren işleyecek kanuni faizi” de istedi.

Fetullah Gülen’in, Avukatı Orhan Erdemli aracılığıyla gazetemiz yazarı Mehtap Yılmaz’ın farklı tarihlerde yazdığı köşe yazıları hakkında Bakırköy Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimliği’ne yaptığı suç duyurusunda, “her bir yayın için 10 bin TL olmak üzere toplam 30 bin TL manevi tazminatın yayın tarihinden itibaren işleyecek kanuni faizi ile birlikte davalılardan müştereken ve müteselsilen tahsilini” istediği görülüyor.

Fetullah Gülen, avukatı Nurullah Albayrak aracığıyla Mehtap Yılmaz hakkında bulunduğu bir başka suç duyurusunda, 6.866.75 TL’lik icra giderinin takip tarihinden itibaren asıl alacağa izlenecek (YILLIK YASAL) oranından az olmamak üzere artan oranlarda “faizi” ile ödenmesini istediği görülüyor.

FAİZ, GÜLEN’E HARAM DA AVUKATLARINA HELAL Mİ?

Konuyla ilgili  Gülen’in avukatı ile görüşmek istiyen Akit'ten Hüseyin Kulaoğlu'nun telefonlarına Nurullah Albayrak çıkamadı. Hakkaniyet Hukuk Bürosu kadrosunda bulunan Nurullah Albayrak’a, hukuk bürosuna not bıraktıldığı halde geri dönüş bile yapamadı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden Nurullah Albayrak ile Hüseyin Kulaoğlu arasında şu şekilde diyalog gerçekleşti:

Hüseyin Kulaoğlu @hkulaoglu: İnsanda biraz utanma olur! Gülen “faiz” istemiyor diyorsun ama kendi imzan olan dosyada faiz istiyorsun. @NrllhAlbyrk

Avukat Nurullah Albayrak @NrllhAlbyrk: Yalan söyleyenin utanması gerekir. Bir daha söylüyorum, Sayın Gülen, faiz istemiyor. Elinizdeki dava dosyalarına bakın @hkulaoglu

Hüseyin Kulaoğlu @hkulaoglu: Bu belgelerde Gülen’in faiz istediği görülüyor. Bunu nasıl yalanladığınızı anlamıyorum. Dava dosyaları burada, al bak!

Avukat Nurullah Albayrak @NrllhAlbyrk: Faiz avukatlar tarafından istenmişti. Sn Gülen’e sorulması üzerine kesinlikle istenmemesi söylenmiştir. Sn. Gülen faiz istemiyor.@hkulaoglu

Hüseyin Kulaoğlu @hkulaoglu: Yukarıda Fetullah Gülen’in ismi var. Onun ismini niye yazdınız o zaman? Gülen’e faiz haram da size helal mi? @NrllhAlbyrk

(Yeni Akit)


<p>Oluşum süreci 300 milyon yıl öncesine dayanan Narman Peribacalarında, Erzurum Valiliği, Büyükşehi

´Kırmızı Periler Diyarı´ Yeni Tesislerine Kavuşacak

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Göztepe stadının son hali

TSK için üretilen son teknoloji kamuflajları çalmışlardı! MİT ve Jandarma kıskıvrak yakaladı