• $ 5,8122
  • € 6,5534
  • 238.344
  • 96.861
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Günün manşetini Akşam attı

Akşam Gazetesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde alışılagelmiş 'Kadınlar Günü' haberlerinin dışına çıkarak, bu kez şiddet gören kadınları değil, "şiddetin sorumlusu" erkekleri manşetine taşıdı. Türkiye 'şiddetin gerçek yüzünü' konuşuyor...

x

Türkiye, AKŞAM'ın manşetine taşıdığı 'Şiddetin gerçek yüzünü' konuşuyor. Bu kez afişe edilen mağdur kadınlar değil şiddet uygulayan erkekler... AKŞAM'ın manşetini, yüzleşmeyi televizyon kanalları izleyicilerine duyurdu, haber siteleri manşetlere taşıdı. Gazetecilerden destek yağdı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEME OTURDU

Son 3 yılda işlenen ve unutulup giden kadın cinayetlerinin faillerini tek tek "deşifre" eden "Şiddetin Gerçek Yüzü" sosyal medyada da geniş yankı buldu. Twitter ve facebook'ta, binlerce kullanıcı 'şiddetin gerçek yüzünü' paylaşıyor. Twitter'da 'yüzleşme', '#Siddetingercekyuzu', 'hashtag'i ile medya, sanat, siyaset dünyasının ünlü isimleri tarafından paylaşıldı. Türkiye'nin ilk kadın Genel Yayın Yönetmeni Nurcan Akad'dan da 'yüzleşmeye' tam destek geldi. Akad, mağdur kadınlar yerine, şiddet uygulayan erkeklerin ön plana sunulmasını çok önemli olduğunu belirtti. İşte bazı görüşler:

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Bolu´nun en çok ziyaret edilen yerlerinden olan Gölcük, güzelliği ile ziyaretçileri büyülüyor.

Kartpostalların vazgeçilmez manzaralarından: Gölcük

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Yerin 850 metre altında kurtarma tatbikatı

Selfie yerine yeni akım ölü taklidi