• $ 6,7734
  • € 7,3616
  • 358.35
  • 92381.8
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Esrarengiz cinayeti özel ekip çözecek

TSK için yerli İHA üreten Özdemir Bayraktar'ın, Sarıyer'deki evinde boğazı kesilerek öldürülen yeğeni Mehmet Mert Bayraktar, dün gözyaşları arasında toprağa verildi. Cinayetin aydınlatılması için polis özel ekip kurdu. Kapıda zorlama olmadığı, bu nedenle katilin tanıdık olabileceği belirtiliyor

Esrarengiz cinayet, önceki gün öğlen saatlerinde Sarıyer, Maden Mahallesi'nde meydana geldi. 8 ay önce Merve Bayraktar'la evlenen 28 yaşındaki Mehmet Mert Bayraktar, hasta olduğu için o gün işe gitmedi. Sabah eşini işe uğurladıktan sonra ilaçlarını alıp uyuduğu belirtilen Bayraktar, eve giren iki kişi tarafından önce darp edildi. Ardından da boğazı kesilerek öldürüldü. Bayraktar'ın cansız bedenini, telefonlara cevap vermeyince şüphelenerek çilingirle eve giren babası Ömer Bayraktar buldu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, evden çalınan bir şey olmadığını belirledi.
ÖZEL EKİP KURULDU
Cinayete kurban giden Mehmet Mert Bayraktar'ın, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne insansız hava aracı üreten Özdemir Bayraktar'ın yeğeni ve muhasebecisi olması olayın boyutunu da değiştirdi. Cinayetin aydınlatılması için Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği bünyesinde özel bir ekip kuruldu. İlk bulgulara göre Bayraktar'ın ölü bulunduğu dairenin kapısında  zorlama olmadığı, bu nedenle katilin tanıdık biri olabileceği belirtiliyor. Özel ekip, bu doğrultuda Bayraktar'ın yakın çevresini mercek altına aldı. Bayraktar'ın telefon ve internet üzerinden yaptığı görüşmeler de tek tek inceleniyor.
ADLİ TIP: ÖNCE DARP EDİLMİŞ
Adli Tıp'ta yapılan otopsinin ardından hazırlanan ön raporda ise önce darp edilen Bayraktar'ın, boğazına kesici aletle aldığı iki çizikten birinin şah damarına denk geldiği belirtildi.

Somut bir tehdit yoktu
Amca Özdemir Bayraktar, habercilerin cinayetle ilgili soruları üzerine 'Polis araştırıyor, bakalım ne olacak? İşimle ilgili somut bir tehdit yoktu' diye konuştu. Taziyeleri kabul eden baba Ömer Bayraktar ise 'Cesedi ben buldum. Yatağın içinde, kalkmasına fırsat vermeden katletmişler. Herhangi bir tehdit almıyorduk. Polis araştırıyor' dedi. Bayraktar'ın, cenaze törenine katılan yakınları ise cinayetin şüpheli olduğunu, insansız hava aracı projesi kapsamında gözdağı vermek amacıyla işlenmiş olabileceğini öne sürdüler.

BAYRAKTAR için dün Sarıyer Merkez
Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde acı ve gözyaşı vardı.
8 aylık eşi Merve Bayraktar, 'Seni çok seviyorum. Yanında olamadım. 10 yıl birbirimizi bekledik. Böyle mi ayrılacaktık' diyerek feryat etti. Eşinin tabutuna öperek, sarılan Merve Bayraktar'ı yakınları teskin etmeye çalıştı. Genç muhasebecinin naaşı, Garipçe Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Mete YILMAZ -  Levent ALBAYRAK / İSTANBUL


Berat kandiliniz mübarek olsun

Berat kandiliniz mübarek olsun

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Batman'da öğretmenlerden Kovid-19 ile mücadeleye destek

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları