• $ 6,2122
  • € 6,8333
  • 324.897
  • 106529
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Erdoğan: O TIR'ların içinde silah varsa ne olur, yoksa ne olur?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT TIR'larının durdurulduğu döneme işaret ederek, "O ihaneti biliyorsunuz değil mi. İşte onlar, Türkmenlere insani yardım götüren TIR'lardı. Silah varsa ne olacak, yoksa ne olacak?" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye sınırında düşürülen uçakla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yaptığı açıklamada "17-25 Aralık darbe girişiminden sonra şu meşhur MİT TIR'ları hadisesini hatırlıyorsunuz değil mi? İşte o TIR'lar Bayırbucak Türkmenlerine yardım götürüyordu. Şimdi diyecekler ki "başbakan TIR'ların içinde silah yoktu diyordu…'Varsa ne olacak yoksa ne olacak." 

"ESAD REJİMİ VE ONU DESTEKLEYEN ÜLKELER..."

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

G20'de terörizmle mücadele konusunda kararlı bir tutum ortaya koyduk. Bu konuda tüm dünyaya güçlü bir mesaj verdiğimize inanıyorum. Suriye meselesine adil ve sürdürülebilir bir çözüm buylunmadan ne mülteci ne de terör sorunun önüne geçilemeyeceğini herkesin görmesi gerekiyor. Esad rejimi ve onu destekleyen ülkeler Viyana ruhuyla uyuşmayan yeni saldırılara giriştiler.

"BAYIRBUCAK'tA DAİŞ YOK"

Hatay'ın hemen yanı başında Bayır Bucak Türkmenlerinin olduğu bölgeye yönelik saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bayırbucak Türkmenlerinin olduğu bölge DAİŞ'in bulunduğu bir bölge kesinlikle değildir. Orada bizim akrabalarımız var, soydaşlarımız var. Bu soydaşlarımız sürekli uçaklarla, tanklarla, toplarla bombalıyor.

"SOYDAŞLARIMIZ SINIRA DOĞRU KAÇMAYA BAŞLADI"

Şu anda oralardan bu soydaşlamırımız sınıra doğru kaçmaya başladı. Bir kısmı Türkiye'deki kamplara yerleştirildi. Bir kısmı Suriye'deki kamplarda iskan ediliyor. Cuma gününden beri gelişmeleri yakından takip ediyorum. Başbakanımız, Genelkurmay Başkanımız, MİT müsteşarımız ve diğer tüm arkadaşlardan sürekli bilgi alıyorum.

"2 UÇAKTAN BİR TANESİ DÜŞÜRÜLMÜŞTÜR"

Az önce bir güvenlik toplantısı yaptık. Ne oluyor, gelişmeler ne durumda. Buna göre ne adımlar atacağız? Bugün sabah saatlerinde tüm uyarılara rağmen hava sahasımızı ihlal eden bir aidiyeti belli olmayan bir savaş uçağına angajman kuralları gereği müdahale edilmiştir. Aidiyeti bilinmeyen uçağa 5 dakikada 10 kez uyarı yapılmıştır. Sınırlarımıza geliyor. Uyarılara rağmen ihlalini sürdürdü. 2 uçaktan bir tanesi düşürülmüştür.

"IZDIRAP YAŞIYORUZ"

Biz buna şahit olmak istemeyiz. Böyle bir durumla karşı karşıya bırakılmanın ızdırabını yaşıyoruz. Bu hadise tamamen Türkiye'nin önceden ilan ettiği angajman kuralları çerçevesinde gerçekleşmiştir.

"TÜRKİYE'NİN HİÇBİR ÜLKEYE KARŞI DÜŞMANLIĞI YOKTUR"

Türkiye'nin başka hiçbir ülkeye karşı düşmanlığı yoktur. Bu son hadisenin önüne geçmek için elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi herkesin bilmesini isterim.

"VARSA NE OLACAK YOKSA NE OLACAK"

17-25 Aralık darbe girişiminden sonra şu meşhur MİT TIR'ları hadisesini hatırlıyorsunuz değil mi? İşte o TIR'lar Bayırbucak Türkmenlerine yardım götürüyordu. Şimdi diyecekler ki "başbakan TIR'ların içinde silah yoktu diyordu…'Varsa ne olacak yoksa ne olacak. Oraya insani yardım götürüyoruz. Kim onlar mağdur mazlum bizim Bayırbucak Türkmen kardeşlerimiz."


<p>Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarınca, İdlib'deki operasyonlarda 17 günde 1709 rejim unsuru

Esed rejimine büyük darbe! 1709 rejim askeri, 55 tank ve 3 helikopter imha edildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin ilk milli aktif fiberi üretildi

İdlib'deki operasyonlarda 1709 rejim unsuru etkisiz hale getirildi