• $ 6,056
  • € 6,7695
  • 248.744
  • 86.796
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Benim hikayemi dinleyicilerim yazdı

Bir dönem internette yayınladığı Hiç Sevmedim şarkısıyla kısa sürede fenomen haline gelen NESLİHAN, yeni albümü Masal Gibi'yle hayranlarına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor

- Yeni albümünüz Masal Gibi, artık dinleyicilerin beğenisine sunuldu. Gelen tepkiler nasıl?
Albümümüz gerçekten çok yeni ama şimdiden mutlu edici sonuçlar aldık. Kendi adıma çok heyecanlı ve umutluyum. Ekibimin de benimle aynı hisleri paylaştığını biliyorum. Çok daha geniş kitlelere ulaştıkça başarımızın da büyüyeceğine inanıyorum çünkü sahiden çok emek, çok gerçek duygularla hazırlandı bu albüm.
- Yıllar önce Hiç Sevmedin adlı parçanızla internet üzerinden hızla yayılıp bir hayran kitlesi edindiniz. Ve akabinde bir albüm, sonra bir de single geldi. Bu albüm o eserlerin devamı niteliğinde mi?
Bu albüm elbette benim hislerimin devamı, müzik yolculuğumun bir sonraki durağı. Değişmedim ama çok geliştim. Bu albüm daha da 'ben'. Her ayrıntısıyla kendim ilgilendim. Toyluk zamanımı atlatınca kendi kararlarımı çok daha özgürce ve dilediğim gibi verebilir hale geldim ve bu albümü içgüdülerimi takip ederek ama harika bir ekiple ve onların olağanüstü gayretiyle hazırladım. Sonuç, düşündüğüm her an yüzümü güldürüyor, bunu gizleyemem.  Hiç Sevmedim benim için hep çok özel kalacak çünkü harika bir buluşmaydı o. Çok spontan gelişti dinleyicilerime ulaşması ve kendi yolunu kendi çizen bir şarkı oldu. Bu albümde de yeni düzenlemesiyle yer verdik zaten, yeniden dinlesinler istedik.
- Bu gelişim Masal Gibi'ye nasıl yansıdı? Albümünüzden söz eder misiniz bize?
Masal Gibi'de 11 parça var. Albümün aranjörlüğünü yine ve yeniden Mehmethan Dişbudak üstlendi. Ayrıca kendisinin bir şarkımın sözünde de emeği var. Benim için çok değerli bir isim. Şarkılarımdan birinde de Selma Zafer'in imzası var. Onun dışındaki tüm söz ve müzikler bana ait. Birbirinden önemli müzisyenlerle çalıştık, canlı canlı çalındı, kaydedildi ve o anın tüm hissi şarkılara geçti. Dinlediğimde o hissi yakalayamazsam başa dönüp sıfırdan alacaktım, bunu göze almıştım. Hiç gerek kalmadı.
- Klibiniz de dönüyor ekranlarda. Klipten biraz bahsedelim mi?
İlk klibimizi O Bilmiyor şarkısına çektik. Klibin yönetmenliğini Özkan Aksular çekti. Benim kalbimden geçen tek isimdi ilk klibim için. Ve çok içime sinen çok yalın ve şarkıya odaklanılmasını öngören estetikte bir klip oldu. Ellerine sağlık diyorum. Diliyorum herkes benim gibi beğenir.

BEDELLERİ GÖZE ALDIM
- Sizin için 'pek çok şarkıcıdan iyi olduğu halde bir yerini açmadığı için yeteri kadar ilgi görmedi' yorumları yapıldı. Nasıl değerlendiriyorsunuz bunu?
Bu dönem dönem gündeme gelen bir şey, çok sayıda şarkıcı için 'bir yerini açtığı için buralara geldi' denir, bazıları için de 'açmadığı için tanınmadı' denir. Belki doğru belki değil. Ama önemli olan zaten insanların tercihleriyle yaşayacak olması. Ben sansasyon yaratacak dekolteler, görüntüler vermiyorken gündemde kalmama ihtimalimi göze almıştım. Yürümek için seçtiğim yolun getirecekleri kabulümdü. İnsanlar sesimle ilgilenip şarkılarımı göz önünde bulundurup müzisyen kimliğimle ilgilenmeye karar versin isterim.

DİNLEYİCİMİN FİKİRLERİ BENİM İÇİN ÖNEMLİ
- Dinleyicilerinize ne söylemek istersiniz bu albüme dair bir mesaj iletmek isteseniz?
Daima söylediğim bir şey var 'benim hikayemi onlar yazdı'. Dolayısıyla fikirlerini, önerilerini çok önemsiyorum. Onlara dokunamayan, hislerini yakalayamayan işlere imza atmak istemem. Her şeyi onlarla bütünleşirken kendi müzik keşfimi de sürdürmek ve gelişmek istiyorum. O yüzden tüm düşüncelerini bana ulaştırsınlar, önerilerde bulunsunlar ve albümümü dinleyip benimle gülsünler, ağlasınlar istiyorum. Dilerim onlara da 'Masal Gibi' gelir.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Osmanlı döneminden günümüze uzanan yüzlerce yıllık bir lezzet olan dünyaca ünlü Kilis tava, Ramazan

Osmanlı´dan Günümüze: ’Kilis Tava’

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Genelkurmay arşivlerinden özel Atatürk fotoğrafları

U¨lke genelinde es¸ zamanlı kumar ve tombala uygulaması