• $ 6,056
  • € 6,7695
  • 248.744
  • 86.796
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Angajman kurallarımız değişmişti

22 Haziran 2012 tarihinde, Suriye tarafından ihtarsız olarak, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait RF-4E Phantom keşif uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye angajman kurallarını değiştirmişti. Yeni angajman kuralları çerçevesinde Suriye tarafından sınıra yaklaşan her askeri unsur tehdit olarak algılanıyor...

Türkiye'nin, sınır ihlali yapan Suriye helikopterini düşürmesiyle, Türkiye'nin değişen angajman kuralları yeniden gündeme geldi. 22 Haziran 2012'de,  Malatya Erhaç 7'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda konuşlu RF-4E Phantom model uçak tek başına, silahsız ve tanıtma sistemi açık olduğu halde sınır ihlali gerekçesi ile Suriye tarafından ihtarsız olarak düşürülmüştü. O saldırıda Hava Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy ve Hava Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan şehit düşmüştü.

Olaylar çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'ye karşı angajman kurallarını değiştirmiş ve Suriye sınırı boyunca askeri hazırlıklar yapmıştı. Yeni angajman kuralları gereği, Suriye tarafından sınıra yaklaşan her askeri unsur tehdit olarak değerlendiriliyor. Daha önce de Türkiye tarafına düşen top mermileri nedeniyle misliyle misilleme yapılmıştı.

TÜRKİYE, SURİYE HELİKOPTERİNİ DÜŞÜRDÜ

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Osmanlı döneminden günümüze uzanan yüzlerce yıllık bir lezzet olan dünyaca ünlü Kilis tava, Ramazan

Osmanlı´dan Günümüze: ’Kilis Tava’

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Genelkurmay arşivlerinden özel Atatürk fotoğrafları

U¨lke genelinde es¸ zamanlı kumar ve tombala uygulaması