• $ 6,0297
  • € 6,7402
  • 247.661
  • 86.771
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Ali Dibo düellosunda kirli sırlar açığa çıktı 

Silivri Belediye Meclisi’nde Ali Dibo tartışması. Belediye başkan yardımcısı belediyeye ait yerlerin birilerine peşkeş çekildiğini söyleyince başkanla birbirlerine girdiler. Ağız dalaşı ölüm tehdidiyle bitti. 

Ercan ÖZTÜRK - HABER MERKEZİ 

Silivri Belediyesi eylül ayı meclis toplantısına Belediye Başkanı Özcan Işıklar ile Bağımsız Meclis Üyesi Yılmaz Kandemir arasında geçen diyaloglar damga vurdu. 3 yıl boyunca Belediye Başkan Yardımcılığı görevi yapan ancak daha sonra istifa eden Yılmaz Kandemir, Başkan Işıklar’ın belediyeye ait arazileri değerinin altında verdiğini söyleyince olanlar oldu. Meclise bir yazılı önerge sunan Bağımsız Meclis Üyesi Yılmaz Kandemir, daha sonra mecliste gündem dışı söz alarak konuşma yaptı. Kandemir, ‘Silivri Belediyesi’ne ait Gümüşyaka Mahallesi’nde bulunan Gece Pazarı arazisinin ihalesinde Ali Dibo oyunu oynandı. Burası değerinin altında verildi. Belediyeye ait yerler birilerine peşkeş çekildi” dedi. 

SİLİVRİ’DE YILMAZ DİBO  

Kandemir’in bu sözlerine çok sinirlenen Belediye Başkanı Işıklar “Ben bugüne kadar yapılan hiçbir ihaleye girmedim ve karışmadım. Ali Dibo oynatan şerefsizdir, namussuzdur. Silivri Belediyesi’nde benim dönemimde bir Ali Dibo oyunu oynandıysa o da Çanta’daki düğün salonu ihalesinde Yılmaz Dibo olarak oynanmıştır. Çünkü Çanta Mahallesi’ndeki ihale senin zamanında yapıldı. Silivri Belediyesi’nde Ali Dibo oyunu değil olsa olsa Yılmaz Dibo oyunu olmuştur” şeklinde cevap verdi.  Kandemir, Başkan Işıklar’ın sözlerine oturduğu yerden “Yalan söylüyorsun” şeklinde cevap vermesi üzerine, Kandemir ve Işıklar restleşti. Kandemir’e seslenen Başkan Işıklar; “Ben sana yapacağımı biliyorum ama burası yeri değil. Sen Foça’dan kendine yer al. Ben sana 2014 seçimlerinden sonra göstereceğim. Belediyede 3 yıl başkan yardımcılığı görevi yaptığın dönemde konuşmayıp şimdi konuşuyorsun. Silivri halkı cezanı verecek. Onlar vermezse ben senin cezanı vereceğim ama zamanı var ve burası yeri değil. Sen zaten kardan adam gibi olmuşsun, sadece bir kömür gözün kalmış. Bunları senin burnundan fitil fitil getireceğim. Seni anlatacak kelime bulamıyorum. Bu ahlaksızlığı, attığın bu iftirayı kamuoyu önünde fitil fitil çıkaracağım “ dedi.  

HESAPLAŞMAYA HER YERDE HAZIRIM   

IŞIKLAR’IN sözlerine sinirlenen Kandemir; “Asıl sen yalan söylüyorsun. Ben görev süremde hiçbir ihaleye katılmadım.Sen git kendine Gümüşyaka’dan tarla al, iyi tarım uygulaması yap. Ben sana 29 Mart 2014 sabahı soracağım. Nerede istiyorsan orada buluşalım. İstediğin yerde seninle hesaplaşmaya hazırım. Ahlaksızlık yapan sensin” cevabını verdi.  

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Tatlıyı çok mu seviyorsunuz? Sizin için Ramazan demek tatlı demek mi? Her iftardan sonra canınız tat

Ramazanda Tatlı Tüketimi Nasıl Olmalı? | #SağlıklıRamazanlar

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Ayı gülü açtı... Koparmanın cezası 60 bin lira

Küçük yaşta gönlünü ünlülere kaptıran isimler!