• $ 6,7527
  • € 7,3709
  • 357.64
  • 94627.6
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İsrail Savunma Bakanı Bennett: Hedefimiz, İran'ı Suriye'den 12 ay içinde çıkarmak

İsrail Savunma Bakanı Bennett, "İran'ın Suriye'den gelecek 12 ay içinde ayrılması hedefini koydum. Yakın gelecekte İran'ı Suriye'den çıkaracağız." dedi.

İsrail Savunma Bakanı Naftali Bennett, İran güçlerini 12 ay içinde Suriye'den çıkarmayı hedef olarak belirlediklerini söyledi.

AA'nın haberine göre, Jerusalem Post gazetesine röportan veren Bennett, İsrail'in İran'a yönelik politikalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İran'ın Suriye'de olmasını gerektirecek hiçbir durum olmadığını belirten Bennett, "İran'ın İsrail'in yanına konuşlanması için hiçbir neden yok. İran'ın Suriye'den gelecek 12 ay içinde ayrılması hedefini koydum. Yakın gelecekte İran'ı Suriye'den çıkaracağız." dedi.

Savunma Bakanı olduktan sonra Suriye'de vurulan İran hedeflerinin farklılık gösterdiğini dile getiren Bennett, şunları kaydetti:

"Geçmişte daha çok İran'dan gelen ve Irak üzerinden Suriye'ye ulaşan, oradan da Golan Tepeleri veya Lübnan'a giden konvoylar hedef alınıyorsa şimdiki hedefler tamamen farklı."

İsrail medyası, 2013'ten bu yana İsrail'in Suriye'de başta İran'a ait olmak üzere çok sayıda hedefe saldırılar düzenlediğini bildiriyor. Rusya ve Beşşar Esed rejimi söz konusu saldırıların İsrail tarafından düzenlendiğini söylese de Tel Aviv yönetimi genelde sessiz kalmayı tercih ediyor.


Kafası konserve kutusuna sıkışmıştı... Jandarma bakıma aldı

Kafası konserve kutusuna sıkışmıştı... Jandarma bakıma aldı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ölmeden sadece saniyeler önce çekilmiş son fotoğraflar

Mehmetçik devletin yardım elini en ücra köylere ulaştırıyor