• $ 5,935
  • € 6,6204
  • 243.652
  • 94.498
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

AB bu kez Rus ayrılıkçıları hedef aldı

Avrupa Birliği’nin (AB) Ukrayna krizi bağlamında hazırlanan yaptırım listesine ekleme kararı aldığı 11 yeni isim arasında ayrılıkçı “Donetsk Halk Cumhuriyeti” (DPR) ve “Luhansk Halk Cumhuriyeti” (LPR) yetkilileri öne çıkıyor.

x

AB Resmi Gazetesi’nde bugün yayınlanan isimler arasında "DPR Başbakanı" olarak ifade edilen Aleksandr Yureviç Boroday ile "Güvenlik Bakanı" Aleksander Kodakovski, "Sosyal İşlerden Sorumlu Başbakan Yardımcısı" Aleksandr Aleksandroviç Kalyuski ve "İletişim Bakanı" Aleksander Kriyakov yer aldı.

"LPR" Başbakanı Marat Başirov, "Başbakan Yardımcısı" Vasil Nikitin, "Yüksek Konsey Başkanı" Aleksey Karyakin, "İçişleri Bakanı" Yuriy İvakin ve "Savunma Bakanı" İgor Plotnitski de AB tarafından listeye alındı.

Listeye dahil edilen diğer iki isim ise Ukrayna güçlerine karşı doğu Ukrayna’daki ayrılıkçı güçlere komuta eden Nikolay Kozitsin ile bölgedeki silahlı gruplardan birinin lideri olan Oleksiy Mozgovi oldu.

AB’nin listeye 11 isim daha eklemesiyle, Ukrayna krizi bağlamında Birlik ülkelerine seyahat yasağı ve Avrupa’daki malvarlıklarının dondurulması önlemlerinin uygulandığı birey sayısı 72’ye yükseldi. AB iki şirketin de malvarlıklarını dondurmuş durumda. AA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Afyonkarahisar´ın Şuhut ilçesindeki patates yetiştiricileri ve tüccarlar, üretiminin geçen yıllara g

Üreticiden net açıklama fiyatı 1,5 TL´ye kadar düşecek

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Yabancı ünlülere benzeyen Türk ünlüler

CHP'lilerden, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis toplantısıyla ilgili pes dedirten yalan