• $15,8933
  • €16,8589
  • 942
  • 2393.61
10 Ekim 2012 Çarşamba

Model oyuncu!

Kolay değil yıldızı olduğunuz bir takımı bırakıp da gitmek. Belki tribünler size küsebilir, medya ile sorunlarınız olabilir ancak Türkiye'deki düzeni bırakıp gitmek gerçekten büyük bir cesaret göstergesi. Bu takdir edilmeli.
Ülkenin en ön planda yıldızlarından biriyken, birden bire hayata sıfırdan başlamak anlamına geliyor Arda'nın yaptığı. İyi de yaptı Arda. Çok büyük bir potansiyel olduğunu en umutsuz olanlara bile bir kez daha kanıtladı. İspanya La Liga'da oynamak, üstelik bu ligde zirveyi hedefleyen bir takımın değişmez bir parçası olmak herkesin elinde değil. Kolay da olmadı zaten. İspanya macerası Gregorio Manzano yönetiminde başladı milli futbolcumuzun. Türkiye ligindeki ritimsiz futbola alışkın olan Arda Turan ilk dönemlerinde İspanya La Liga'nın en çok oyundan alınan oyuncularından biri oldu.
YEDEKTİ AMA KÜSMEDİ
Alışması zaman aldı ancak sık sık oyundan alınmaya tepki vermedi Arda, küsmedi. Tam tersine eksiklerini çalıştı, kilo verdi. Aralık 2011 Arda için belki de dönüm noktası oldu. Takımın başına geçen Diego Simeone'nin en tartışmasız kurmayları arasına giren Arda, hem üstüne yapılan 'sol açık oynar' etiketinden kurtuldu hem de performansını artırdı.
Saha içinde çok daha hızlı düşünen, defansif disiplin konusunda kendisini geliştiren Arda Turan, geçen sezon oynadığı 33 maçta 3 gol atarken, bu sezon şimdiden 2 gole ulaşmayı başardı bile.
KALICI OLMANIN YOLLARI
Arda'nın bu başarısı Türk futbolu için çok önemli bir adım. Kazandığı UEFA Avrupa Ligi Kupası ve Süper Kupa'nın yanı sıra, en son şampiyonluğunu 1995-96'da elde eden ve bu dönemden beri en güzel futbolunu sergileyen A.Madrid'in tartışmasız oyuncusu olmak güzel bir örnek teşkil ediyor futbolumuz adına.
Arda, Avrupa'ya gidip kalıcı bir ilk 11 oyuncusu olmanın yollarını herkese gösterdi. Emre, Tugay, Hakan, Okan, Nihat dahil olmak üzere, ülkemizden Avrupa'ya giden futbolcuların en başarılısı oldu ve bunu sadece 2 sezonda elde etti. Dileğimiz devamının gelmesi...


<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister