• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
15 Kasım 2023 Çarşamba

Gencecik beyinlere nefret tohumu ekiliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söylediği şu cümleler son derece kritik önemde: "Ülkemiz topraklarını da içeren 'vaat edilmiş topraklar' hezeyanıyla nükleer silah kullanma tehditleriyle sabrımızı zorluyorlar."

Bu konunun basite alınır bir yanı yok lakin ülke ve coğrafyanın gündemi stratejik öneme haiz konuların öne alınmasına mâni oluyor.

Gün geçmiyor ki İsrail kabinesindeki bakanlar vaat edilmiş toprak safsatasına dair beyanlarda bulunmasın, 'Nekbe 2.0' gibi cümleler kurmasın.

Başbakan Netanyahu Yeşeya'nın kehanetinden bahsederken, Yahudi kültür ve mirasından sorumlu bakan Gazze'ye nükleer silahlarla saldırmaktan bahsediyor ve bunlar sadece son zamanlara ait söylemler değil.

Ariel Şaron'dan Menahem Begin'e, Moşe Dayan'dan Ben Gurion'a varıncaya kadar ülke yönetimindeki tüm İsrailli liderler bu söylemleri alenen dillendirdiler ve bizzat da uyguladılar.

Bu katliamlarına rağmen Uluslararası Ceza Mahkemelerinin koltuğuna bir tanesi bile oturtulmadı, onların gücü sadece Sırp kasaplarına yetti.

Konu sınırlarımıza kadar gelip dayandıysa ne yapmak lazım?

Yapılacak en stratejik hamle bölgede Siyonist azgınlığın ve yayılmacılığının elini kolunu kırmaktır. Bu ise reaksiyoner ve saman alevi gibi yanıp sönen hamleler ile değil, uzun soluklu stratejik hamleler ile mümkündür.

Nasıl?

Şunu artık hafızamıza ve idraklerimize nakşedelim: Teröre kurban verdiğimiz şehitlerimizin tetikçisi PKK/YPG olsa da sebebi İsrail'in güvenliği adı altında sürdürülen arzı mev'ud kavramıdır. Bu yüzden Irak ve Suriye'yi İsrail ve Batı aparatı tüm terör örgütlerinden temizlemek ana eksenimiz olmalıdır.

Bunun dışında terör örgütlerinden temizlediğiniz bölge halklarına Türkiye olarak bir gelecek vizyonu çizmek ve sunmak da bizim omuzlarımızda bir sorumluluktur zira bizim içinde olmaktan imtina ettiğimiz her senaryoda bizi yalancı tanrılarına kurban olarak sunmaktan asla imtina etmiyorlar.

Bölgede yaşayan ülkemiz dışındaki Kürtler de Araplar da Türkler de geleceklerini, güvenliklerini, mutluluklarını ve refahlarını Ankara'nın çizdiği stratejik yol haritasında görmeliler.

Ama durun, bu konuda sizin adım atmanıza mâni olsun diye bu ülkede nice tarlalar ekildi ve hâlâ da ekilmeye devam ediliyor.

Kıblesi Tel Aviv olduğu tüm bilgi, belge ve dokümanlar ile sabit olan bu oluşumlar şu sıralarda gençlere tengricilik üzerinden ısrarla zehrini boşaltıyor. Bu tür merkezlerden üretilen haberlerin ya da argümanların tamamının maksadı Tel Aviv'in bölgedeki stratejik vizyonunu tahkim etmeye matuf fakat bunu ayırt etmek sütü sudan ayırt etmekten daha zor.

Ortaya sürülen birçok argüman sureti haktan gözükerek gencecik dimağları coğrafya insanına karşı zehirliyor. Gün geçmiyor ki bölgede yaşayan Araplara ve Kürtlere yönelecek kin ve nefreti tahkim edecek paylaşımlar yapılmasın.

Bunu sadece sığınmacı karşıtlığı üzerinden yaptıklarını sanıyorsanız fena halde yanılıyorsunuz.

İnsanların ülkedeki sığınmacı siyasetini demokratik yollardan eleştirmesinden daha tabii bir ifade hürriyeti konusu olamaz lakin çark bu şekilde dönmüyor.

Sosyal medyadaki binlerce hesap üzerinden 'Bir gün öldürmediğim her bir Arap için bana küfredeceksiniz' diyerek Hülagü'ye atfedilen söz yüz binlerce beğeni alıyor ve bu sadece bir örnek.

Her gün gözümüzün önünde katledilen Gazzeli çocukların Arap olduğunu düşündüğümüzde bu beğenilerin sahipleri şu sıralarda sizce nasıl bir duygu dünyasının içerisindedir?

Bu ortam hangi ülke ya da ülkelerin çıkarına hizmet eder?

Ekşi sözlük denilen kanalizasyon çukurunda bu başlık ile bir bölüm dahi açılmış.

Türkiye'de yaşayan Arap ve Kürt vatandaşlarımızın yasal hakları çerçevesinde bu paylaşımlara ve başlıklara karşı kimse neden elini kolunu kıpırdatıp hesap sormaz akıl alır gibi değil.

Tüm bunlar dikkate alındığında toplum olarak aşılması gereken nice menzilimizin olduğu ortadadır.

Eğer iki günü eşit olan ziyandaysa bu konulara daha çok zaman ve akıl ayırmamız elzemdir yoksa bir el tarlaları kendi hedefleri doğrultusunda ısrarla ekmeye devam ediyor, edecek.

<p>Bu anlamlı etkinlik, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın katılımıyla gerçekleşti. Ayrıca,

3.Çocuk Girişimciler Kermesi Filistinli Çocuklara Destek İçin Gerçekleşti

BİM 12 Aralık 2023 aktüel ürünler kataloğu

Gazze güneş batmadan karanlığa gömülüyor... İşgalci İsrail'in durmayan vahşeti

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı