• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
13 Aralık 2019 Cuma

Süper yeşilliklerle cildinizi besleyin

Yasemin Miras
Yasemin Miras
YAZARIN SAYFASI

Süper besin olarak tükettiğimiz yeşilliklerin sağlığımıza olduğu kadar, cildimize de olan faydalarını biliyor musunuz? Bakalım bu besinler cildimizde neler yapıyor? Etkileri nelerdir?

MAYDANOZUN CİLDE FAYDALARI

Maydanoz içinde bulundurduğu A, C, K vitaminleriyle hem yemeklerimize lezzet katmakta hem de sağlığımız açısından çok önemli rol oynamaktadır. Maydanoz bütün mutfaklarda yer alırken ev hanımları yaptıkları böreklere, köftelere, salatalara, pidelere, dolmalara ve daha birçok yemeğin içine kattıkları bu mucizevi besin aynı zamanda cildimize ve vücudumuza olan yararı ile karşımıza çıkmaktadır. Yoğun vitamin desteği ve çok düşük kalorili olması, diyet yapan kişilerin vazgeçilmez en önemli yardımcılarından biridir.

CİLT LEKELERİNE MAYDANOZ MASKESİ

Cildimizde meydana gelen cilt lekelerini yok etmekle birlikte ciltte oluşan renk farklılıklarını düzenlemeye yardımcı olmaktadır.

Malzemeler

-Bir tutam maydanoz

-2 çay kaşığı limon suyu

-2 çay kaşığı bal

Önce maydanozları blendırdan geçireceğiz. Daha sonra bir kâsenin içine koyup limon suyunu ve balı ekleyip güzelce eziyoruz. Yaptığınız karşımı 15 dakika dinlenmeye bırakıyorsunuz. Karışım dinlenirken sizde makyajlı cildinizi temizliyorsunuz. Dinlenmiş karışımı lekelerin bulunduğu kısımlara masaj yaparak uyguluyorsunuz. Yarım saat bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Düzenli kullanıldıktan sonra lekelerin azaldığı canlı bir cilde sahip olacaksınız.

YAŞLANMA KARŞITI AVOKADO

Avokado anti-aging özelliğine sahip bir besin maddesidir ve kırışıkları azaltma özelliği vardır. Ezilmiş bir avokadoyu yüzünüze maske olarak uygulamak kadar avokadoyu yemek de yaşlanma belirtileri ile savaşmanıza yardımcı olur. Herkes genç görünümünü mümkün olduğunca uzun yıllar korumak ister ve avokado tüketimi buna yardımcı olacaktır. Meyvenin içerisinde yer alan antioksidanlar kırışıklıkların azalmasına, cildinizin daha elastik ve daha dolgun olmasına destek olacaktır

GÜNEŞ IŞINLARINA BROKOLİ

Brokolinin cilt sağlığına olan faydaları saymakla bitmiyor. Öyle ki; düzenli olarak brokoli yiyerek cildi zararlı UV ışınlarından korumak, zararlı güneş ışınlarının cilde zarar vermesini engellemek ve hasarlı hücrelerin iyileşmesini sağlamak mümkün olur. Özellikle güneşin çok etkili olduğu saatlerde güneş ışınlarından kaynaklanan radyasyon cilt lekelenmelerinden cilt kanserine kadar pek çok konuda zarar verebilmektedir. Sürekli olarak maruz kalınan güneş yanıkları cilt kanseri riskini artırmaktadır

NANE İLE DOĞAL TONİK

Naneyi cildinizde temizlik amacıyla kullanmanız mümkün. Pek çok kozmetik markasının yakalayamadığı temizliği sağlayan nane, pratik ve hızlı şekilde yüzünüzü arındıracaktır. Tüm bunların yanı sıra cildinizin olduğundan parlak ve daha canlı görünmesini de sağlayacaktır.

<p>Başkan Erdoğan Ayasofya Camii'nin ibadete açılışını sosyal medya hesabından video ile kutladı. Er

Başkan Erdoğan'dan 'Ayasofya'nın Dirilişi' paylaşımı

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?