• $15,9675
  • €16,8066
  • 932.1
  • 2393.61
19 Temmuz 2011 Salı

Yeni Taffarel Muslera!

Fernando Muslera iyi bir kalecide olması gereken her şeye sahip. Zaman ayarı var, savunmasıyla iyi bir diyalog içinde ve kendine güveniyor. G.Saray'ı gerçekten de çok iyi bir kaleci bekliyor

Uruguay Milli Takımı'nın kalesini koruyan Fernando Muslera'yı, en son Arjantin'e karşı dikkatle izledim. Hatta gözüme uyku girmedi; bir daha, bir daha izledim. Televizyonumdaki tekrar düğmesine kaç defa bastım bilemiyorum.

OYUNUN İÇİNDE DE VAR
MUSLERA, göründüğü kadarıyla iyi bir kaleci... Arjantin maçında kurtardığı penaltının dışında oyun içindeki hareketleri, zaman ayarı ve defanstaki arkadaşlarıyla iyi iletişim kurması şimdilik onun için süper notlar. Ama bir kaleci için iyi oynadığı bir karşılaşmadan sonra çok çok müsbet karar vermek zordur. Ancak gözüken odur ki, ileride aynı tarz bir oyun oynamayı tekrarlarsa G.Saray'ı gerçekten de çok iyi bir kaleci bekliyor.

AKLIMA TAFFAREL GELDİ
EN önemlisi Claudio Taffarel diye de bir çalıştırıcısı olacak. Taffarel'in G.Saray'a nasıl transfer olduğunu hatırlıyorum. Fransa'da Brezilya-Fransa 1998 Dünya Kupası finalini izlerken üç sıra önümde Fatih Terim oturuyordu. Hem finali hem de Claudio Taffarel'i izlemeye gelmişti.
BANA sordu; 'Turgay abi Taffarel için ne dersin?' dedi. Ona cevabım; 'Hiç düşünme onu bu kaleden al, yanında G.Saray'ın kalesine götür' oldu... Claudio Taffarel, 3 sene formasını giydiği G.Saray'da çok iyi ve önemli şeyler yaptı. Hatta 2000 UEFA finalinde Arsenal karşısında G.Saray'ı kurtaran isimdi.

KALECİLER HEP YALNIZDIR
BİR kaleci bir takım için çok önemli... Nedeni; kaleci 10 futbolcu arkadaşını korur ama o futbolcu arkadaşları ne yazık ki kalecilerini korumazlar. Her şeyi ona bırakırlar. Demek ki süper bir kaleci olmak için gerekli olan; zamanını çok iyi ayarlayacak, defans arkadaşlarıyla çok iyi diyalog içinde olacak ve kendine güvenecek. Gördüğüm kadarıyla Fernando Muslera'da bunlar var.

<p class='MsoNormal'>Sakarya Üniversitesi, Üniversiteler içiresinde düzenlenen  'Bahar Festivali' et

Bahar Festivalinin Yeni Adı: SAÜFEST

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister