• $13,3823
  • €15,1655
  • 789.995
  • 2014.21
25 Mayıs 2012 Cuma

Avcı bu fırsatı iyi değerlendirmeli

Cenk, biliyoruz ki Beşiktaş'ın kalecisi dün akşam milli takımımızın kalesini korudu sakatlanana kadar. Milli takım kalesinde kendinden daha emin, asla hata yapmayı düşünmeyen bir kaleci gibiydi. Evet bir gol yedi ama arkadan kurtardığı iki top var ki alkışlanmaktan başka bir şey istemez. Demek ki Cenk milli forma altında çok iyi bir tecrübe kazanacak, kendine güveni artacak, Beşiktaş kalesinde iddia ediyorum kurtarıcı olacak.
Rüştü Reçber benim çok beğendiğim bir kalecidir ama artık sonu geldi. Onu alkışlamaktan başka yapacak bir şey yok. Milli takımımızın defansında her zaman olduğu gibi Egemen Korkmaz süper oynadı. Yanındaki İsmail de ona yardım etti ve  savunmamızın sol tarafı gelen her tehlikeyi başarıyla uzaklaştırdı. Ömer Toprak ile Serdar Kurtuluş çok koştular ve defansın göbeğinde rakiplerine fırsat vermediler. G.Saray'ın her frikiği gol olan oyuncusu Selçuk İnan, son yarım saatte oyuna girdi. Kazanılan penaltıyı rakip kaleciye hiç şans vermeden milli takımımızın 3. golü olarak filelere gönderdi.
GURBETÇİLERE FIRSAT
Nuri Şahin ve Hamit Altıntop'un kendilerini gösterdiği 'Ben R.Madrid'de oynuyorum' gibi bir havaya girmeden rakiple çok iyi mücadele ettiği bir 45 dakika vardı. Ve her biri nefis birer gol atınca herhalde Mourinho, hem Nuri hem de Hamit için 'bırakayım mı kalsınlar mı?' diye düşünecek. Gökhan Töre sağda ve Sercan Saraer defansın solunda rakiple başa baş, dişe diş mücadele ettiler. Özellikle Hamburg'da oynayan Gökhan çok güçlü ve inatçı. Orta saha oyuncularının içinde Sercan Saraer de var.
Söylemek istediğim şu; milli takımımız hiçbir zaman bu kadar çok yabancı takımlarda oynayan futbolcuya sahip olmamıştır. Şimdi bunlardan Abdullah Avcı çok iyi istifade etmek mecburiyetindedir. Mustafa Pektemek forvetin rakip defansı zorlayan futbolcusuydu. Ama son hareketleri yoktu. Milli takımımız sadece ümit var oynamadı, 3 gol atarak bir milli maçı 3-1 kazandı öyleyse hep beraber kalkıp alkışlayalım.

<p class='MsoNormal'>Ezgi Aşık soruyor, Altınbaş Üni. Öğretim Üyesi Dr. Eray  Güçlüer ve Hacı Bayram

Zeytindalı Harekatı'nın yıldönümü…

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında