• $7,4382
  • €9,0474
  • 443.388
  • 1564.66
22 Mayıs 2011 Pazar

Cannes'da müthiş bir hafta sonu

Tayfun Topal
Tayfun Topal
YAZARIN SAYFASI

Hafta sonu Cannes'daydım, sizlere memleket dışından, başka bir alemi, başka bir 'eğlence dünyası'nı anlatmak istedim. Bir de gittiğim yer Fransa, yarattığı markaları ve eğlence sektöründeki önemi malum. Film Festivali için şehre gelen turistler tüm otelleri, restoranları, mekanları doldurmuş, neredeyse adım atacak yer yok bu yeryüzü cennetinde. Aslında festival de bahane bana kalırsa, herkes eğlenmek, coşmak, havasını dağıtmak istiyor.
Bizi Belvedere Türkiye davet etti Cannes'a. Moet & Hennessy Güney Avrupa Bölge Müdürü Ogün Saka,  bT Satış Pazarlama Direktörü Levent Simer, bT Satış Pazarlama Açık ve Kapalı satış Noktaları Müdürü Gökhan Ergun, Piyasa'nın ortağı Sabetay Totah, Çapa Marka'dan Mert Vidinli, Lucca'dan Bahadır Gürceer, Alem Dergisi Haber Müdürü Hasan Yüksel ile birlikte yollara düştük.

VIP ROOM'DA EĞLENCE
İstanbul Nice'e uçuşumuzu THY ile yaptık herkes yazıyor ben de yazmalıyım diye düşündüm, muhteşem bir mutfak var uçakta; bu kadar güzel yemek havada gerçekten inanılır gibi...
Nice'den Cannes'a geçiş yaklaşık yarım saat sürüyor. Daha önce üç kez gittiğim için daha tecrübeli sayılırım ama benim asıl merak ettiğim gece hayatı, nereye gideceğiz ne yapacağız diye en çok soran bendim herhalde. Tecrübeli de olsam her yıl popüler olan mekanlar değişiyor, yeni yerler açılıyor. Grand Vallon diye süper bir otelde kaldık. Biraz şehir dışında ama muhteşem bir golf oteli. Bütün odalar süit ve inanılmaz rahat, şehre inmek  20 dakika sürüyor. Cannes kargaşasından döndüğünüzde ayrı bir dünyada olduğunuzu anlıyorsunuz. İlk gece yemekten sonra Cannes'ın en meşhur gece kulübü VIP Room'a gittik. Zaten gala gecesi olduğu için içeriye kadar kırmızı halı döşenmişti,  kapıda yüzlerce foto muhabiri gelen ünlüleri tek tek görüntülüyordu. Herkes poz veriyor, herkesin yüzü gülüyor ve herkes şov yapıyordu, bakmaktan kendinizi alamıyorsunuz inanın. VIP Room zaten çok bilinen bir kulüp ve şehrin en iyi yerlerinden biri diyebilirim. Kapıda yüzlerce kişi kuyruk bekliyor. İçeriye girer girmez Jude Law'ı gördüm, adam gerçekten yakışıklı, tüm dikkatleri üzerine çekiyordu. Ancak Avrupalı kadınlar esmer erkekleri beğeniyor, masamızda bulunan sakallı ve esmer arkadaşımız gecenin yıldızıydı.
Herkes önce Duran Duran konseri, sonra DJ performansıyla eğlendi. Müthiş derecede içiliyor ve herkes bir arada eğleniyordu. Bizde olsa acaba şişeler havada uçuşur ve kavga çıkar mı diye de düşündüm.
Sabaha karsı VIP Room'dan çıkarken kapıda hala yüzlerce kişi içeriye girmek için kuyrukta bekliyordu. Bir de şampanyanın inanılmaz derecede ucuz olduğunu söylemeliyim.
BAOLI ÇOK KLAS AMA Aslında Cannes'ın en iyi yerlerinden biri olarak Baoli gösteriliyor. Bana göre Baoli klas ve nezih bir mekan VIP Room ile karşılaştırmak yanlış olur. Baoli'de ilk olarak akşam yemeği yedik ve daha sonra kulübe geçtik. Bir gün önce de VIP Room'da yaşadığımız eğlenceyi Baoli'de göremedim açıkçası. Klasik bir eğlence anlayışı var. Yaş ortalaması biraz yüksek. Ama yemekleri hakikaten çok güzel. Gerek sunum gerek lezzet mükemmel. Yemek tabağı sunumu harika, bizde hala çok iyiyim diyen mekanlar sunumda çok zayıflar. Otellerde yer yok ve otel oda fiyatları 800 Euro'dan başlayıp  30 bin Euro'ya kadar çıkıyor.

<p><strong>'Reformlar kamuoyuna sunma aşamasına geldi'</strong></p><p><strong>BAŞKAN ERDOĞAN'DAN ÖNE

19 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Nur Vergin'in cenaze törenine katıldı

Şuşa'ya giden ''Zafer Yolu'' eylülde hazır olacak