• $31,407
  • €33,9901
  • 2062.9
  • 9193.69
4 Aralık 2023 Pazartesi

Filistinli şehitlerin öğrettikleri

İşgalci İsrail'in 75 yıldır sistematik olarak yaptığı soykırım suçlarının yeni dosyasındaki sayfaları 7 Ekim'den itibaren sürekli artıyor. Siyonist İsrail, esir takası nedeniyle verilen bir haftalık aradan sonra sivil katliamlarına kaldığı yerden devam ediyor. Kadınlar, bebekler, çocuklar, yaşlılar ve siviller bizzat hedef alınarak katlediliyor. Savaş suçu sayılmasına rağmen okullar, ibadethaneler, hastaneler, basın kuruluşları ABD ve AB'nin desteğiyle sürekli bombalanıyor. Bir tarafta büyük insanlık dramı yaşanırken diğer tarafta Filistinliler mücadeleleri ve şehitleriyle dünyaya adeta ders veriyorlar.

Filistinli olmanın, Gazze'de yaşamanın bedelini 75 yıldır vatanlarını, topraklarını, yakınlarını, canlarını, uzuvlarını kaybederek ödeyen bir milletin öğrettiği ilk şey mücadeleden vazgeçmemektir. Yerle bir edilmiş Gazze'de yıkılmış bir binanın taşlarının üstünde 10 yaşlarındaki Gazzeli çocuğun şu sözleri ders niteliğinde: "Her şeyden önce bütün bu olanlara rağmen Elhamdülillah diyoruz. Çok zor ve şiddetli bir saldırıydı. Bu evden tam 7 şehit Allah'ın rahmetine kavuştu. Bakın her şey yok oldu. Biz bunu hak etmiyoruz. Neden bir çocuk olarak güzel hayattan mahrum bırakılıyoruz. Yahudi düşmanımız bizden çok öldürünce bizim korkup kararlılığımızın zayıflayacağını zannediyor. Asla. Tam tersi teslim olmayız ve bu toprağın asıl sahibi biziz. Boşuna uğraşıyor. O saldırdıkça azmimiz daha da artar. Benim gibileri korkutmak için bilerek çocukları hedef alıyor. Ama bilmediği bir şey var, toprağını savunacak yeni nesil doğacak ve daha güçlü olacağız. Zafer bizim olacak Allah'ın izniyle..." 10 yaşlarında bir çocuk yıkılmış binaların üstünden bombalara, tanklara, silahlara meydan okuyarak söylüyor bu sözleri.

Ya ölen bebekler, şehit edilen kadınlar ve erkekler az şey mi söylüyor dünyaya. ABD ve Batılı devletlerin yöneticilerine, Batı'nın değerleri olarak sunulan insan hakkı, çocuk hakkı, kadın hakkı, yaşam hakkı gibi kavramların hepsinin İsrail tarafından çöpe atıldığını söylüyor. Bu kavramların Batılıların acıktıklarında yenilecek putları olduğu gerçeğini hatırlatıyor şehitler bize. Onlar için yeterince bir şey yapamamanın utancını da hatırlatıyorlar.

Gazze'de Filistinli kardeşlerimizin mücadelesi "iman varsa imkân da vardır" sözünün somutlaşmış halini gösteriyor bizlere. İmanın, en büyük ekonomik ve askeri güçlerle mücadele edebileceğini gösteriyor. Tıpkı bizim milli mücadelede tüm imkânsızlıklara rağmen düşmanlara karşı verdiğimiz mücadelede olduğu gibi...

Gazze'de soykırıma uğrayan Filistinliler, ölümden korkmayan bir milletin yenilmeyeceğini öğretiyor dünyaya. Tıpkı 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü alçakların bombalamalarına, tanklara ve silahlara karşı millet olarak çıplak elle verdiğimiz mücadelede olduğu gibi...

Ölümü bir yokluk olarak görmeyen bir dinin mensuplarının tevekkülünü gösteriyor Filistinliler. Şehitlerini bir kayıp olarak görmüyorlar. Şehitleri için Allah'a şükrediyorlar. Yaralananlar, evleri yıkılanlar, uzuvlarını kaybedenler ise "Allah bize yeter, O ne güzel vekildir" ayetini tekrarlıyorlar. Cenab-ı Allah'ı vekil görenleri yenmek hiç mümkün olur mu?

<p>Yalova'da erken saatlerde bastıran sis görüş mesafesini düşürdü. Sis nedeniyle araç sürücüleri gö

Yalova'da sis etkili oluyor

Eskişehir'de binanın garajı yandı! 30 kişi dumandan etkilendi

İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Bu arabalar 150.000 TL ile 350.000 TL arası…

Pandalar 17 yıl sonra Çin'e gönderildi