• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
16 Ağustos 2011 Salı

Ömrüne bereket, silikonlu süper babaanne!

Bunu da gördük!' kategorisinde yer buldu haber gazetelerde. Başka bir deyişle 'Abovvv' (!) Californialı Marie Kolstad, 83 yaşında memelerini yaptırınca Amerika'da çarşı karışmış. Vay efendim o yaşta ne silikonu, ne estetiği imiş? Bu ne durmaz uslanmaz gösteriş merakıymış? Anestezi almanın, bıçak altına yatmanın hayati risk oluşturduğu yaşta kadın kafayı mı yemiş? 4 çocuk, 12 torun, 13 de torun çocuğu sahibi Marie yalnız değil ayrıca ABD'de, Estetik Plastik Cerrahi Derneği'ne göre, Amerika'da son bir yılda, 65 yaş üzeri 80 bin kişi estetik operasyon geçirmiş.
UZMAN GÖRÜŞÜ
Estetik cerrah Tunç Tiryaki dostumu aradım ve haberi özetledim hemen. Kendisi ve ortağı Osman Oymak, Türkiye'nin reel 'Nip/Tuck' kahramanlarıdır desem abartmış olmam - Estetiğin sadece kesip biçme değil ruh ve felsefesine de mesai harcayan iki seçkin ve yetenekli cerrahtırlar, bakımından. Fakat vakit dar, konuya giriyorum derhal:
n Alo Tunç, Amerika'da 83 yaşında bir kadın silikon taktırdı diye ortalık karışmış, ne diyorsun?
- 40 yaş altı insanlar eminim en çok eleştirenler. İlkokula giderken 30 yaşındaki insanlar çok yaşlı gelir ya hani insana, onun gibi... Her yaşta insanın kendine bakmaya, kendini beğenmeye hakkı var oysa. Çok faşistçe buluyorum bu yaklaşımları.  
- O yaşta anestezi, ameliyat büyük risk diye de kızan çok. Sen yapar mısın mesela, 80 yaşında hastaya meme ya da başka bir operasyon?
-Sağlık koşullarının elverişli olduğuna emin olduktan sonra, onun istediği ve benim de uygun bulduğum her şeyi yaparım.
- Türkiye'de 65 yaş ve üzeri talepler, rakamlar ne alemde peki?
-Bizde estetik, Amerika'ya göre emekleme aşamasında sayılır hala. 3-5 sene sonra başlarız bunları tartışmaya.
- Peki hem bu tartışmayı, hem de bizde çıkacak benzer tartışmaları bitirecek bir cümle istesem senden?
- 'Ne zaman adam oluruz' vardır ya hani... Başkalarının inançları ve vücutları üzerinde hak iddia etmeyi bıraktığımız zaman! 
Güzel final yaptı, Tunç Tiryaki. Gerçekten de nedir bu başkalarıyla derdimiz bu kadar? Kendimiz için bir şey yapmaktansa başkalarına sarmak daha kolay olduğu için belki de. Kendi beceriksizliklerimizi, mutsuzluklarımızı unutmak, kendimizden kaçmak için belki de. Başkalarını kurcalamak, onlara doğruyu/yanlışı dikte edip durmak daha kolay geliyor ki herhalde... Başkalarının hayatını, inancını, vücudunu hoyratça didikliyoruz. Didikliyoruz. Ve doyamıyoruz. Ne sakıncası var halbuki... 83 yaşındaki bir kadının, dik memelerle mutlu olmasında ne kötülük var ki? Yeni bir çift takma diş yaptırsa herkes pek mutlu olacaktı belki ama eminim bu kadar güzel gülümseyemeyecekti Marie. Helal olsun sana silikonlu süper babaanne! Güle güle kullan cicilerini. Tak takıştır keyfine bak, öpüyorum tontiş yanaktan.

İvana nasıl kurtulur?
Türkiye haberi AKŞAM'dan aldı yine. İvana Sert'in kocası Yurdal Sert'in kankası Hatem Yavuz'un Abdullah Malkoç'a verdiği röportaj magazin gündemini darmaduman etti. Bu vahşi kaset, dava ve itiraf trafiği bakalım nerelere varacak...
Ne adamları ne de İvana'yı tanırım ama sezgilerim, İvana'nın süreç içinde, dosta düşmana enine boyuna bir 'kriz nasıl yönetilir' dersi vereceğini ve bu kavgadan güçlenerek çıkan taraf olacağını söylüyor. Seks, yalanlar ve video teyp olarak ortaya saçılan o hayat içinde en dobra görünen kişilik İvana. Güzel olduğu kadar da akıllı olmasına herhalde en çok kocası şaşıracak bu gidişle. İnsanoğlu burnunun ucundakini görmez oluyor evlenince genelde ya, o bakımdan.

Home Tweet Home:
Hanımlar müjde!!!
An itibari ile Türkiye'de futbol bitmiştir. Artık erkekler sizinle ilgilenebilir...  (twitter.com/CarkciKemal)

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

Top ustası sevimli köpeği GÖRMELİSİN

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti