• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
07 Mayıs 2011 Cumartesi

Kadıköy'de yeni bir 'hayal'

Bekledim de gelmedin' diye inleten şu ilkbaharın en sevindiren gelişmelerinden biri, Hayal Kahvesi'nin Caddebostan'a gelmesi. Yanı başında ferah bir otoparkla 3 katlı kocaman bir Hayal'i var artık Kadıköy'ün. Geçen gün uğrayıp teftiş ettim enine boyuna. Kaldırıma taşan yazlık masaları, boylu boyunca açılan cam duvarları, zengin barı ve mutfağıyla tam bir cadde bistro'su olmuş mekan. Yağmurun deli deli vurduğu cam kenarı bir masaya oturup şöyle bir düşündüm de, ne eski sevgililer gömdük kim bilir şu 'hayal' taşlarının arasına. Sorsalar hiç bitmeyeceğine oracıkta ant içeceğimiz ne aşklar akıp gitti o bardakların içinden. 20 yılını doldurdu Hayal. Dile kolay. Caddebostan'da ona rastlamak çok eski ve sağlam bir sırdaşa kavuşmak gibi bu açıdan. Yeni dostlar edinmekte zorlandığımız sır olmasa gerek şimdilerde öyle ya. Mekanlar da tıpkı insanlar gibi bu açıdan. Dekorasyonmuş, trendmiş bir yere kadar. Hikayesi yoksa ruhdaş olduğunu hissettirmiyorsa, uğranmıyor yanına tekrar kolay kolay. Her ay bir sürü yeni kapının açılıp kapandığı bu şehirde müşterileriyle beraber büyüyüp gelişen ender işletmelerden biri Hayal.
YENİ HAYAL'DE NELER VAR? 
- Sabah kahvaltısıyla açıp çoluk çocuk DJ repertuarıyla uykunuz gelene kadar takılabiliyorsunuz, bu bir (oyun odası ve eğitmenler mevcut çocuklar için). 
- Performans katında; her gece 22.30'dan itibaren ayrı bir konsept sunuluyor, bu iki. Konserler, tiyatrolar, interaktif söyleşiler, canlı karaoke şovlar... (Tam takım orkestralı hem de. İçinizde uyuyan sahne canavarını serbest bırakma zamanı!) 
- 80'ler 90'lar, jazz, cover gruplar vs. her seçenek var müzik mönüsünde, bu üç. 
- Yok ben yemek-içki-sevgili takılmak istiyorum derseniz de bistro katı zaten sizin. Daha da var ama benden bu kadar. Gidip inceleyin derim, sayın sosyal okuyucu.

'Yaver, bana bir su ver!'
Dolunay Soysert'le karşılaştım geçen gün. Bir buçuk aylık bir köpekleri olduğunu anlatınca adını sordum; 'Yaver'miş. Eşi Sinan Tuzcu, Veda'da Mustafa Kemal Paşa'yı canlandırdığından beri evde Dolunay'a 'yaver' diye seslenir olmuş meğer... Yaver aşağı, yaver yukarı durumundan illallah diyen Dolunay da evin yeni üyesine Yaver adını koyup sevgili kocasının kucağına vermiş sonunda. Şimdilik her yere işiyormuş tabii minik Yaver. Ama gerekli sabır ve eğitimle gazete, terlik, kutu içecek, şişe su getirmek gibi işleri öğreneceğine eminim. Güle güle büyüsün.

Home Tweet Home:
Halam aradı,  günüm var püskevit yersin gel dedi. Gittim ki kadınlar toplanmış dedikodu yapacakları yerde seçimleri konuşuyor - twitter.com/chuckyningelini

<p>CHP’nin yayın organı Halk TV’de program sunan Özlem Gürses MHP lideri Devlet Bahçeli&

Sağlık Bakanlığından Halk TV sunucusu Özlem Gürses'e yalanlama: Öyle bir personelimiz yok

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ankara'nın simgelerinden Kuğulu Park buz tuttu

Soğuk havaların etkisini arttırdığı Erzincan'da, Girlevik Şelalesi dondu