• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
11 Ağustos 2011 Perşembe

'İnsanlığın' 12 yaşındaki kızla imtihanı

Dünkü Takvim'deki şu habere ve haberin hastalıklı diline bir bakın: 'Samsun'da 12 yaşındaki D.K., evinden ya da devlet koruması altına alınıp yerleştirildiği yurttan sürekli kaçtı. Karşılaştığı kişilerle rızasıyla ilişkiye girdiği iddia edilen D.K., çok sayıda kişinin cezaevine girmelerine sebep oldu. Yeniden evden kaçan D.K., ile kız arkadaşı N.K. (15) bu kez 2 kişinin daha gözaltına alınmasına sebep oldu'.
'Kendi rızasıyla ilişkiye girdiği iddia edilen' derken nasıl da içleri rahat. Rızası varmış ağbi! Bu yağmacı bakış işte bu milletin en büyük baş belası. Haberin başlığı da tiksinç (ne beklenirdi ki): 'Bu kıza dikkat!'... Bir çocuğun trajedisine, bu 'uyarı' kodunu yakıştıran aşağılık algıya dikkat etmemiz lazım asıl. Bu haberi yazanı da, yayımlayanı da bu işten men etmek gerek. Ve bu hastalıklı bakışı ıslah etmek için seferberlik ilan edilmesi gerek. Hiç şuur, hiç sağduyu kalmamış ortamda farkında mısınız? Medyaymış... Utanın kaleminizden ve utanın körelmiş akıl fonksiyonlarınızdan. Bu medya mı toplumun faydasını gözetmeyi becerecek? Bu kadın düşmanlığı, bu cinsiyetçilik, bu uçkurunun dikinecilik, bu ruhsuzluk, bu vicdansızlıkla mı? 'Becermek'ten ne anladığınızı bilmesek hadi neyse!
KENDİNİZE GELİN
Önüne gelen nasıl oluyor da, 12 yaşındaki kızla cinsel ilişkiyi makul buluyor, nasıl oluyor da çocuğun 'kendi rızası'nı bahane ediyor aklım almıyor. Peki ya 12 yaşındaki bir kız çocuğu tarafından baştan çıkacak denli acizleri mağdur göstermeye yeltenmek nasıl bir insanlık durumu? Tamamen kapanan şuurlar, toptan iptal olan vicdanlar cumhuriyeti mi burası? Baştan aşağı fiyasko.

İETT mi, Dingo'nun ahırı mı?
Akşam 9 buçukta, ayağında spor şortun, belediye otobüsüne biniyorsun, adamın teki gelip 'Çıplak bacaklarınla toplumun ahlakını bozuyorsun' deyip tekmeyi basıyor (!) 'N'oluyoruz!?' diye itiraz ediyorsun, yumruklayıp dudağını patlatıyor. Otobüste birileri de var ama kimsenin gıkı çıkmıyor. Polisi aramaya davranıyorsun, o demin gıkı çıkmayan yolcular mani oluyor: 'Başımıza iş açma da evimize gidelim'! Dayakçı da gemi azıya almış, 'Benim vurduğumu gören oldu mu? Yok mu? İyi madem, burada iniyorum hadi bay'!..
Adli Tıp'a gidiyorsun, darp raporu için 'kırık' lazım diyor. Dayağı yediğinle kalıyorsun, iyi mi... Otobüs şoförü de çıkıp, 'Kız adama saldırdı, adamın lehine şahitlik yaparım' demez mi!? Bu ne rezillik birader... İETT otobüsü değil, Dingo'nun ahırı. Şoföründen tut, başına iş açılmasın isteyen yolcusuna, dayakçı mahlukundan tut, darp raporu vermeyen tıpçısına... Yüz karası bir başıboşluk. Kadir Topbaş başta olmak üzere soruyorum: İETT vatandaşın mı, yoksa şehir eşkıyalarının mı? Kim koruyacak kadını, bu kafadaki şoförden, yolcudan ve magandalardan? Fortçuluk yetmedi, dayakta mı sıra?

Kızların adını uçaklara verince...
Reklam dünyası yukarıdaki gibi değil, bol şekerli, bol pembeli tabii. Bir havayolu firması yeni filosunun uçaklarına kura usulü kız çocuklarınızın ismini veriyor mesela. Ne tatlı. Ebeveyn olmadığımdan kaptıramadım ben pek olayın şeysine ama yılmadım, sayın twitter'a sordum ne iş bu iş diye. Cevaplar hayli aydınlatıcı:   

- Kızlar uçmuş oluyor (aygunhuseyin)
- Kız gibi uçak oluyor (ceyece)
- Kız ismi vermeleri ince hoş, vermeseler neden vermiyorlar, neden erkek ismi koyuyorlar derdik belki de (cenkhanalkaya)
- İnsan mutlu olur bence. Ben de isterdim adımı bir uçağa versinler. Fatmagül semalarda uçsun, uçsun... (ozdemir99)
- Çoook sevimli bir sanal video klip yapıyorlar, biz ebeveynler de ağzımız kulaklarımızda cümle aleme yolluyoruz (reklamcikedi)
- Sözde jest ama rötar vs de kızlar yiyor küfrü sanal olarak, gereksiz bence (arzca)
- Türümüz ancak böyle yükselecek sanırım bu gelişmelerden sonra. İnce bir mesaj var gibi (Elif8senyurt)
- İnşallah bu uygulamaya motor markaları da özenmez. O zaman işimiz iş işte (D3NiZaNaS1)

Home Tweet Home: Vaktinde edilmemiş sevgi sözleri/nefret zırhını kuşanır dönerken geri - twitter.com/metinustundag

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

Top ustası sevimli köpeği GÖRMELİSİN

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti