• $7,4208
  • €9,0172
  • 446.969
  • 1569.35
05 Mayıs 2011 Perşembe

Allah standarttan ayırmasın

Ayırmasın tabii de 'standart' çok lastikli bir laf. Herkesin standardı kendine, öyle ya. Gündemimiz, İnternet filtreleme sistemi. Türkçesi 'sansür'. 22 Ağustos'tan itibaren BTK'nın (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu) belirlediği 4 paketten biriyle bağlanacakmışız net'e. Çocuk, Aile, Yurt içi, Standart. Paketler böyle. Seç beğen bağlan, sayın kullanıcı (Bekar ve Nükleer'den tehlikeli biri olarak benim olayım 'standart' misal). Fakat araya filtre girince soru otomatiğe bağlanıyor: 'Neye göre, kime göre standart?'
İNTERNET'İN ÖLÜM TARİHİ 22 AĞUSTOS
Endişe, panik, isyan had safhada. Tepkilerin boyutunu gören BTK açıklama yaptı apar topar (dün), 'İnternet'in yasaklanması söz konusu değil' (miş). Fakat işe bakın ki aynı saatlerde kuruma bağlı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın Ekşi Sözlük'e gönderdiği kapatma emri çıktı ortaya. 'Listeye yanlışlıkla (sehven) eklenmiş' açıklaması geldi akabinde Ekşi'ye. Falan filan. Tom ve Jerry simülasyonuna döndü hayat iyice. Açıklamaya bakılırsa; standart paket, şimdi sahip olduğumuz standarttan farksızmış da... Sansür lafı nereden çıkıyormuş da... Avrupa'da da varmış filtre sistemi de... Şimdi gündeme gelmesi tamamen siyasiymiş de, bla bla. İyice 'idiot' bellediler bizi artık. En küçük bir eleştiride medyaya çak, beğenmediğini içeri tık, yayınlanmamış kitabı yasakla, sınavda adalet isteyen liselileri tehdit et. Oh ne ala. Bütün açılımları yüzüne gözüne bulaştıran, merkezi sınav adı altında haksız rekabete çanak tutan, üstüne de koşa koşa erken tatmin olan biziz di mi?!  
Benim kartlarım açık: Evlenmiyorum. 3 çocuk yapmıyorum. Kanal İstanbul çılgınlığını içime sindiremiyorum. HES'lere de, nükleere de, sansüre de karşıyım. Benim standardım bu. Ha üzüm suyunu da kadehte seviyorum. Var mı problem? Allah standarttan ayırmasın... (Bu deyiş de Kaybedenler Kulübü'nden bu arada. İyi ki zamanında yapılmış o program da. Şimdi olsa çocuk ve aile filtresini yedimiydi görürdük kulübü).

Ayşe'ye (Özyılmazel)
Sister'cim niye bu kadar ciddiye aldın sen bu meseleyi? Karşı tarafın niyeti ne olursa olsun, bir kadınla (da) 'sevgili' olduğun imasını hakaret olarak algılaman 'avamın' ekmeğine yağ sürmekten başka ne ki? Kendi başına gelse bayılırdı karşındaki, bu muazzam 'magazine'. Körün isteği bir gözken Allah üçüncüyü verdi diye göbek atardı. Onun için; şarkını yaz, yazını yaz, çık söyle dans et. Takılma sen, devam et.

Home Tweet Home:
O sitelere girme, içki içme, sigara içme, olaylara karışma, 3 çocuk yap... Sanki iktidarda annem var!  - twitter.com/ozguRugzo

<p>ATV'nin reyting rekorları kıran başrolünde Burak Özçivit'in rol aldığı Kuruluş Osman dizisi Türk

Ahmet Yenilmez 'Kuruluş Osman'ı' anlattı: Demirci Davut'un sahnelerine dikkat edin!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yılan belgeselciyi canlı canlı yedi! İşte o anlar

2021'in en çok talep görecek meslekler açıklandı! İş arayanlar dikkat