• $16,9715
  • €17,5118
  • 982.751
  • 2400.72
19 Haziran 2016 Pazar

Kadro Wilmots'a bir beden büyük

Belçika ve İrlanda tarihlerinde ilk kez büyük bir turnuvada karşılaştı. Favori Belçika'ydı doğal olarak. Topa sahip olan , devamlı pas yapan ki neredeyse rakibinin 3 katı daha fazla Belçika'ydı. Kalesine de şut attırmadı. İrlanda kapanayım 1 puan alayım derdindeydi. Çünkü İtalya ile de berabere kalırlarsa 3 puanla en iyi 3. olabiliriz mantığındaydılar.
Belçika gizli favori gösterilse de bu altın jenerasyonu yönetme ve oyuncu tercihleri konusunda Wilmots etkisiz. Fellaini'yi ısrarla tercih etmesini anlayan varsa anlatsın. De Bruyne merkezi ağırlıkta o beklenen etkiyi veremiyor. Sol bek oynayan Vertonghen aslında stoper. Mertens yedek.
Bu kadro Wilmots'a bir beden büyük geliyor. İlk maça göre daha diri ve iyiydiler. Ama ne yaptığı belli olmayan futbolcular diğerlerinin dengesini de alt üst ediyor. Devamlı bir yüksek top merakı da gelmiş takıma. Bu kadar yetenekli bir takımın üretkenliğini de etkiliyor bu. İlk yarıda ofansifdi Belçika ama Lukaku çok etkisiz kaldı. 2. yarıda toparlanınca beklenen golü atmayı başardı.
İrlanda biraz çıkmaya başladı ardından kanat organizasyonuyla Witsel ile 2. golü yedi. Witsel'in Eylül 2014'den beri ilk golü. Ayrıca bu golde 28 pas yaptılar. 1980'den bu yana Avrupa Şampiyonaları'nda gol öncesi yapılan en uzun pas serisi. İrlanda açılınca 3. gol de geldi Lukaku'dan.
Kolay kazandılar. Ancak bu açıkları her maç bulmaları zor. Wilmots oyun planını ve tercihlerini bence gözden geçirmeli. Bu galibiyet aldatıcı olmamalı. En iyiler Witsel,De Bruyne ve Munier'di. Dembele' in oyuna girmesi de akışı arttırdı.
Gelelim Cüneyt Çakır ve ekibine. Ofsaytlarda özellikle Bahattin Duran'ın kararları yerindeydi. Çakır,iyi niyetli olmayan futbolculara karşı başarılıydı diyebiliriz. Pozisyonlara yakındı ve oyunu kesmeme adına mücadelelere izin verdi hep. Handrick'in Kasımpaşa-Beşiktaş maçında Donk'un hareketine benzer eylemini iyi yakaladı. Çevre kontrolü iyiydi. Sadece İrlanda'lı Long'un pozisyonu tartışmalı gibiydi. Ama ayak fazla kalksa da temas önce topa. Penaltı kararı ağır olurdu.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı