• $13,427
  • €15,2488
  • 794.852
  • 2027.29
30 Ağustos 2013 Cuma

Arena'da farklı deplasmanda farklı

G.Saray, Eskişehirspor karşısında ilk yarıda kanatlardan gelen ataklarda sıkıntı yaşadı. Chedjou yoktu merkezde. Ama merkezden ziyade kanat savunması sıkıntılıydı zaten. Bu mücadelede de bu problemi yaşadı Sarı-Kırmızılı takım. Erkan, Tarık ve Kamara ile pozisyonlar hazırladı Eskişehirspor. Özellikle Kamara, Hakan Balta'nın yer aldığı sol taraftan etkili geldi. Eskişehirspor'un da genç ve dinamik orta sahası kendini gösterdi. Erkut, Aytaç ve Tarık gibi oyuncular da çok istekliydiler.

Yaşanan zemin problemi damga vurdu maça. Buz pateni pisti gibiydi adeta. Herkes kaydı devamlı. Artistik Patinaj Şampiyonası izledik sanki. Burak ve Drogba uyumsuzdu ilk yarı. Burak kafa olarak maçta değildi. Çok fazla top kaptırsa da G.Saray'ın ilk yarıda bulduğu 2 pozisyonun içinde de Drogba vardı.

KALECİLERİN GECESİ

Engin Baytar'ı anlamak mümkün değil. Orta sahada bu kadar önemli isimler arasında forma şansı bulmuşsun değerlendirmek için çabası yok. Bir sezondur doğru düzgün oynamamasına rağmen hâlâ topu alıp kendi başına gitmek istiyor. Zaten golsüz tamamlanan ilk yarının ardından Fatih Terim hem Burak'ı hem de Engin'i aldı oyundan. 4-3-1-2 düzeninden vazgeçilip tek forvete döndü G.Saray. 

2. yarı Amrabat'ın girmesi ve taktik anlayışın değişmesiyle kanatlardan yapılan hücumlarda sonuca gitmeye çalıştı G.Saray. Ama çok hazır değillerdi. 3 gün önce zorlu bir Avrupa kupası maçı oynamıştı sanki Sarı-Kırmızılı futbolcular. Geçen sezona oranla fizik kondisyon düşük ve mental açıdan hazır değiller. Yalnız Muslera'yı ayırmak lazım. Çok önemli bir isim takım için. Kalecilerin gecesi oldu zaten. Muslera ve Boffin kritik kurtarışlar yaptı.

Çift forvet ile sonuç alamayan Sarı-Kırmızılı ekip tek forvetle de sonuca gidemedi. Bu arada özellikle Sneijder ve Burak başta olmak üzere Türk Telekom Arena'daki G.Saray ile deplasmandaki G.Saray arasında büyük fark var.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kulüp ile Türk dizileri listesinde Netflix'te büyük sükse yaptığ

Netflix'in heyecanla beklenen yeni dizisi: Şahmeran

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında

Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada?