• $17,9268
  • €18,2471
  • 1024.04
  • 2913.3
29 Kasım 2010 Pazartesi

Beşiktaş'ta hayat yeniden başlıyor!

Elbette önce Ali Turan'dan başlamak lazım. Kardeşim, Holosko ile ceza alanı dışında en az 20 metre omuz omuza koşuyorsun, yakalama, topa müdahale şansın var, çekip indirme şansın var. Hiçbirini yapmıyorsun sadece rakibe eşlik ediyorsun. Holosko'nun hızı belli, ceza alanına girerken senden sıyrılmaya başlıyor.

Sen ceza alanı dışında yapmadığın müdahaleyi topa müdahale şansının sıfır olduğu bir pozisyonda yapıyorsun. Holosko'nun temposuna inadına, hızına saygılar ama Ali Turan'a da pes doğrusu. G.Saray'da oynayan bir oyuncunun böyle bir penaltı yapmaya aslı hakkı olamaz.

***

Holosko ile başladık, Holosko ile devam edelim. Hiç unutmuyorum... İnönü'deki son beraberlik maçında kendi taraftarınca ıslıklanmakla kalmadı bir de ana avrat küfür yedi. O Holosko benim için Beşiktaş'ın en iyilerinden biriydi. Gene benim için Beşiktaş'ı galibiyete götüren en önemli isimlerden biri oldu.

***

Bu Nobre, ne kadar kötü olursa olsun, ne kadar iştahsız olursa olsun. Karşısında G.Saray'ı görünce adeta sihirli bir havaya bürünüyor. G.Saray'a bugüne kadar F.Bahçe ve Beşiktaş formasıyla 6 gol atmıştı. Dün akşam 7.'si geldi. Anlayacağınız G.Saray kimseden çekmedi, Nobre'den çektiği kadar...

***

SERVET'İN çıkıp Barış'ın girmesini hiç anlamadım. Cana stopere geçince eksildiğin orta sahayı Barış'la takviye ettin. Yani ne orta sahanı kalabalıklaştırdın ne hücumu zenginleştirdin. Son derece anlamsız bir değişiklik olduğu zaten sonraki dakikalarda ortaya çıktı.        

G.Saray'ın ilk yarının ortalarında, ikinci yarının bazı bölümlerinde önemli pozisyonlar bulduğu söylenebilir. Ama tecrübesiz Mehmet BatDal ile sakat Baros'u 'Umut' diye sahaya sürüyorsan demek ki transferde iyi bir Baros dublörü almamakla büyük hata ettin.

***

BEŞİKTAŞ daha başlangıçta öne geçti. Buna rağmen baktığınızda G.Saray'a oranla daha fazla hücum etti. Üstelik bu kez savunma futbolunu da mümkün olduğunca kontrollü oynayarak. Zaten oyunun geneline baktığınızda maçı kazanması gereken bir taraf varsa, takım oyunu anlayışı ile bu Beşiktaş olmalıydı.

G.Saray için ne diyeceğimi bilemiyorum. 14. haftada liderden 16 puan geride kalan bir G.Saray'ı hatırlamıyorum. Hagi de kötü gidişi önleyemediğine göre demek ki, sadece hoca değiştirmek çare olmuyor. Yazık; bu maçla koca bir sezonu yedi bitirdi G.Saray. Beşiktaş'ta ise deyim yerinde ise hayat yeniden başlıyor.

<p>Mükemmel Eşleşme dizisi, TRT1'in yaz sezonunda yayınlanan iddialı işlerinden birisi. Dizinin ana

Mükemmel Eşleşme'nin Fadime'si Ayşegül Günay: 'Karadenizli kadınların damarlarında dominantlık vardır'

Sular çekilince ortaya çıktı! Bölge sit alanı ilan edilebilir

Lise öğrencileri yaptıkları dronla TEKNOFEST'te yarışacak

TEM'in ortasına çıktı kazaya neden oldu! Korku dolu anlar